A FCSB két góllal verte a Sepsi OSK-t

A FCSB két góllal verte a Sepsi OSK-t Sport

Halovány játékkal, de begyűjtötte a három pontot, és versenyben maradt a bajnoki címért folyó hajszában a FCSB, amely hétfő este két gólt vert rá a továbbra is céltalanul futballozó Sepsi OSK-ra a felsőházi rájátszás 4. fordulójában. A csereként beállt Coman döntötte el a mérkőzést – Ousmane Viera hathatós segítségével. Az OSK jövő hétfőn az Astra ellen szépíthet idehaza.

Az első pár perc alapján már érezhető volt, hogy küzdelmes mérkőzésre lesz kilátás. A főleg a mezőnyben folyó játék kevés helyzetet hozott, komoly gólszerzési lehetőség egyik kapu előtt sem alakult ki egészen a 30. percig, amikor Niczuly magabiztosan védte Lucian Filip lövését. A másik oldalon Florin Ştefan hozta helyzetbe Tandiát, de a mali játékos újabban csak árnyéka korábbi önmagának. A későbbiekben ugyan betalált Birahima, de les miatt érvénytelenítették. Az ingatag sepsiszentgyörgyi védelem nem állt a helyzet magaslatán, és csak Niczuly bravúrjai mentették meg a csapatot a góltól az első játékrészben.

A második félidő elején el is dőlt a meccs, a csereként beállt Florinel Coman harcolt ki egy tizenegyest, miután Viera szabálytalankodott ellene, Gnohéré pedig értékesítette azt (1–0). Nem sokkal később Viera ismét hibázott, Coman pedig újfent villant, és kilőtte a rövid alsó sarkot (2–0). A mérkőzés végén adódott két lehetősége a szépítésre, mindkettő kimaradt.

A Sepsi OSK számára tehát folytatódott a negatív széria a FCSB otthonában, a piros-fehérek eddig egyszer sem tudtak betalálni a Nemzeti Arénában, pontot sem szereztek ott. A Neagoe-csapat ráadásul sorozatban harmadik mérkőzésén bizonyult gólképtelennek, a teljes idényt nézve viszont ez volt a 11. ilyen alkalom.

Labdarúgó I. liga, rájátszás, 4. forduló: FCSB – Sepsi OSK 2–0 (0–0). Bukarest, Nemzeti Aréna, mintegy 4000 néző. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest).

FCSB: Bălgrădean – Junior Maranhão, Planić, Cristea, Benzar – Filip, Pintilii (Moruțan, 18./Coman 46.) – Tănase, Hora, Man – Gnohéré (F. Teixeira, 67.). Vezetőedző: Mihai Teja. Sepsi OSK: Niczuly – De Moura, Viera, Jovanović, Khamis – Velev (Fülöp, 64.), Karnyicki – Nouvier (Mensah, 71.), Flores, Ștefan (Hamed, 64.) – Tandia. Vezetőedző: Eugen Neagoe. Gólszerzők: Gnohéré (51. – tizenegyesből), Coman (59.). Sárga lap: Pintilii (10.), Hora (77.), illetve Khamis (43.).

A 4. forduló további eredményei, play-off: Krajova – Kolozsvári CFR 0–0, Astra Giurgiu – FC Viitorul 1–4. Play-out: Dinamo – Chiajna 3–2, Călăraşi – Voluntari 1–1, Hermannstadt – Jászvásár 0–1, Medgyes – Botoşani 2–0.