A települések fejlesztésére fordíthatják a gyógyvizek kitermelési illetékének 80 százalékát
A terápiás célokra használt gyógyvizek kitermelése után járó illetékek 80 százaléka ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az esetről a Krónika napilap számolt be szerdai számában. Mint írja: a bukaresti törvényszék nemrég kihirdetett ítélete érvénytelenítette a DNA tavaly januárban hozott döntését, amellyel a vádhatóság vádemelés nélkül lezárta a nyomozást a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Háza megvásárlásának ügyében. A bíróság ugyanakkor jogerősen elrendelte a kivizsgálás folytatását.
A most befejeződött pert tavaly, a nyomozás lezárása után kezdeményezte a Szakszervezeti Művelődési Házak Országos Egyesülete.
A művelődési ház megvásárlása ügyében 2015 áprilisában indított nyomozást a DNA Ráduly Róbert és Szőke Domokos akkori polgármester és alpolgármester ellen. A gyanú szerint az ingatlant szándékosan alulértékelt áron vásárolta meg a helyi önkormányzat. Végül 2019-ben a vizsgálatot lezárták, az ügyet bizonyítékok hiányában ejtették.
A múlt héten kimondott bukaresti ítélet értelmében a DNA-nak folytatnia kell a nyomozást Ráduly Róbert volt polgármester és az adásvételt lebonyolító csődbiztos ellen is.
Az 1980-as években épített művelődési házat – elővásárlási jogát érvényesítve – vásárolta meg 2014-ben a városi önkormányzat. Az ingatlan a Szakszervezetek Országos Egyesülete helyi fiókjának tulajdona volt, de a felgyűlt adósságok miatt csődeljárás folyt a tulajdonos ellen, ezért a Hargita megyei törvényszék által kijelölt csődbiztossal tárgyaltak az adásvételről.
A csődeljárást 2013-ban kezdeményezték a hitelezők, amelyek között ott volt az adóhivatal, az áramszolgáltató, egy őrző-védő cég, a távhőszolgáltató, és Csíkszereda polgármesteri hivatala is. Az utóbbi által készíttetett értékbecslés szerint az épület 4 millió 64 ezer lejt ért, ám végül 3,5 millió lejért lett a városé (napi árfolyamon átlagosan 1 lej=72,80 forint).
A Marosvásárhelyi Táblabíróság október végén jogerősen felmentette a korrupcióellenes ügyészség vádjai alól Ráduly Róbertet és Szőke Domokost egy 2015-ben indított másik ügyben.
(MTI)