Uniós pénzeket érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnbandát lepleztek le Temes megyében
Európai uniós és hazai alapokat érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnband...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A lap szerint az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) az “aggodalomra okot adó” kórokozók közé sorolta az utolsó, ötödik járványhullámért felelős omikron vírusmutáció új, BA.5-ös alvariánsát. A romániai laboratóriumokban múlt héten elvégzett, 83 szekvenciális elemzés során három esetben azonosították az új alvariánst.
“Ez bizony rossz hír, amelyről azt reméltük, hogy legfeljebb ősszel érkezik” – kommentálta Facebook-oldalán a bejelentést Octavian Jurma temesvári orvos, a romániai koronavírus-járvány egyik legtöbbet idézett kutatója. Szerinte már csak idő kérdése, hogy az omikron három új alvariánsa közül legfertőzőbbnek bizonyult BA.5 mikor válik dominánssá, a jelenlegi BA.2-es alváltozattal szemben.
Rámutatott: hiába hoz Románia olyan “politikai döntést”, hogy vége a világjárványnak, ha a vírus ezzel nem ért egyet. A szakember szerint a BA.5-ös alvariáns eléggé fertőző ahhoz, hogy a vártnál korábban, már nyáron elindítsa a hatodik járványhullámot Romániában. Jurma szerint a BA.5-tel szemben vajmi kevés védelmet nyújt az, ha valaki átesett már fertőzésen a koronavírus egyik korábbi mutációjával: ez az alvariáns ugyanis megkerüli a betegséggel szerzett immunválaszt és csak a teljes átoltottság – a harmadik, emlékeztető oltást is beleértve – nyújt védelmet a súlyos megbetegedés ellen.
A Mediafax hírügynökség által idézett szakember szerint a negyedik adaggal érdemes augusztusig várni, hogy friss legyen, amikor jön az újabb járványhullám, másfelől addig talán megjelenik a vakcinának az omikron vírusmutációra kifejlesztett változata. Octavian Jurma szerint Románia most már túl lazán viszonyul a koronavírushoz, az ország a “legbarátságosabb” vakációs úticél lehet Európában az oltatlanok számára, ugyanakkor azt tanácsolta polgártársainak, hogy ne menjenek külföldre nyaralni, ha nem olttatták be magukat.
Romániában egyébként leállt az esetszámok csökkenése, ellaposodott a járványgörbe, sőt, az utóbbi hét napon már valamivel több fertőzést diagnosztizáltak, mint a megelőző héten. Az új esetek mozgóátlaga már egy hete napi 320 körül ingadozik, a betegség számlájára írt halálesetek átlagos száma a hét eleje óta napi kettőre csökkent.
Az egészségügyi minisztérium csütörtöki jelentése szerint az utóbbi 24 órában 341 új fertőzést diagnosztizáltak. Jelenleg 434 koronavírusos beteget kezelnek a kórházakban – ez tíz százalékos csökkenés az egy héttel korábbi adathoz képest, az intenzív terápián azonban jelentősebb – 40 százalékos – volt az utolsó héten a javulás: a súlyos állapotban lévő fertőzöttek száma a napokban 50 alá csökkent.
(MTI)