Cîmpeanu: az egyetemeknek lehetőségük lesz tevékenységük egy részét online végezni
A romániai egyetemek a 2022-2023-as tanévtől kezdve a digitális eszközöket kihasznál...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Közeleg a tél – egy friss előrejelzés szerint két hét múlva akár havazhat is több erdélyi megyében –, a távhőszolgáltatóval rendelkező nagyvárosok pedig eddig soha nem tapasztalt pénzügyi gondokkal küszködnek az energiaválság miatt – írta a Főter.ro
A kormány segíteni próbál, csak még nem tudja, hogyan: Florin Cîțu megbízott miniszterelnök hétfőn azt mondta, az állam részben át fogja vállalni a távfűtés költségeit az önkormányzatoktól, de csak a hőenergia előállítását támogatja valamilyen formában, a tartozásokat és a büntetőkamatokat nem hajlandó megfizeti. A pénzt a román kormány tartalékalapjából fogják előteremteni.
A miniszterelnök semmilyen konkrétumot nem tudott mondani sem arról, hogy mikor, sem pedig arról, hogy a pénzt milyen támogatási rendszer alapján fogják szétosztani.
Temesváron, ahol az ország második legnagyobb távhőszolgáltatója múlt kedden leállt, miután a felhalmozott adósságok miatt a Colterm távfűtési társaságot fizetésképtelenné nyilvánította a Temes megyei törvényszék, a felhalmozott adósságok törlesztését követelő E.ON gázszolgáltató pedig elzárta a gázcsapot. Egyelőre ideiglenes megoldást találtak. Az önkormányzat múlt csütörtökön kötött szerződést egy másik szolgáltatóval, de hétfőn lejárt a szerződés, így ismét elő kellett teremteni valamennyi pénzt.
Csütörtökig állapodtak meg az új szolgáltatóval – ennyi pénz áll most rendelkezésre –, de ahhoz, hogy november végéig megoldják a fűtésproblémát, még legalább 30 millió lejre lenne szükség. Dominic Fritz polgármester úgy tudja, legalább 20 városi távhőszolgáltató működése került veszélybe, és bármelyik percen a temesváriak sorsára juthatnak, ha az állam nem talál hatékony megoldást a támogatásukra.
Temesváron október utolsó hetében több mint 56 ezer lakásban és öt kórházban kapcsolták le a távfűtést, miután az önkormányzat felügyelete alatt működő Colterm távfűtési társaságot fizetésképtelenné nyilvánították. A társaság a távhő- és melegvíz-szolgáltatás lakossági árának a megháromszorozását kezdeményezte a gáz árának ugrásszerű megemelkedésére hivatkozva.
(Hirado.hu/Főtér.ro