A bérek és pótlékok befagyasztása ellen tiltakoztak Bukarestben a szakszervezetek
Az igazságügyi minisztérium épülete előtt tüntetett szerdán a Publisind szakszerveze...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A reál szakon végzett diákoknak az első tételben Mircea Bandu Amintiri despre G. Călinescu című írásának egy részlete kapcsán kellett több kérdésre válaszolniuk, majd a szövegből kiindulva kellett egy minimum 150 szavas fogalmazást írniuk arról, hogy a sajtó miként befolyásolja a személyiségek megítélését.
A második tételnél Ion Agărbiceanu Arhagelii című művének egy részletét kellett legalább 50 szóban elemezni narrációs szempontból. Az utolsó tétel feladata pedig egy legalább 400 szavas esszé megírása volt a tananyagban szereplő komédiák valamelyikének sajátosságairól.
A humán szakosok tételsora csak annyiban különbözött a reálosokétól, hogy a harmadik feladatban egy kiválasztott komédia valamelyik szereplő felépítésének sajátosságairól kellett értekezniük.
(Digi24)