„A pihenés nem központi kérdés”
Gazda Klára néprajzkutató, egyetemi tanár kapta idén a Háromszék kultúrájáért díjat,...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az utóbbi évekhez hasonlóan sok látogatónk volt tavaly, amikor 11.279-en tekinteték meg intézményünk állandó és időszakos tárlatait – fejtette ki dr. Dimény Attila. Az anyaországi látogatók mellett az utóbbi években a hazai látogatók aránya is növekvő tendenciát mutat. „A tapasztalat azt mutatja, hogy míg a magyarországi múzeumlátogatók zömét állandó kiállításaink közül a babaméretű népviselet-kiállítás vonzza leginkább, a hazai látogatók általánosan érdeklődnek a település és a nép múltja iránt”, jegyezte meg az intézményvezető.
Hozzátette, a Dimény Erika múzeumpedagógus által a ’90-es évek vége óta vezetett foglalkozásoknak köszönhetően jelentősen megnőtt a múzeumlátogató diákok száma. „Az állandó és időszakos kiállításokhoz kötődő múzeumpedagógiai foglalkozásainkra idén is szeretettel várjuk az érdeklődőket, előzetes jelentkezést követően”, hangsúlyozta.
A múzeumon kívüli tevékenységek között megemlítette a Napfény-műterem bemutatását, ahol az érdeklődők számára a fényképészet interaktív módon történő megismerésére nyílik lehetőség, valamint a temetősétákat, melyek során a régi református temetőben nyugvó nagyjaink életpályáját elevenítik fel. „Utóbbihoz kötődik az idei városnapokra tervezett programunk, melyet nemcsak diákok, hanem felnőtt érdeklődők számára is rendeznénk. Ugyanakkor, amennyiben sikerül könyvként megjelentetnem a református temető kulturális örökségét bemutató kötetemet, amelyen jelenleg dolgozom, egyben azt is bemutatnánk a helyszínen”, mondta.
Tavaly a népszerű állandó tárlatok mellett kilenc időszakos kiállításnak, továbbá könyvbemutatóknak és egyéb rendezvényeknek adott helyet a céhtörténeti múzeum. „Három könyvbemutatót rendeztünk, illetve decemberben a múzeum 50. évfordulójára emlékeztünk, egyben bemutatva Az Incze László Céhtörténeti Múzeum és gyűjteményei című könyvet is”, sorolta.
Idén az említett foglalkozások mellett nyolc időszakos kiállítást rendez az ötfős személyzettel működő intézmény, ezek közül Vetró András szobrászművész kiállítását vasárnap már megnyitották. Ezt a tervek szerint március 10-én a hagyományos márciusi ünnepi tárlat követi, májusban a Nagy Mózes Elméleti Líceum rajztagozatának évzáró-kiállítása, júniusban a marosvásárhelyi Művészeti Líceum 1963-ban végzett diákjainak Osztálytabló című tárlata, júliusban az Incitato művésztábor záró kiállítása, augusztusban Vajna K. László, majd októberben Köllő Margit egyéni kiállítása, míg novemberben a Magyar Kulturális Központ Benedek Elek-emlékkiállítás zárja a sort. „Idei terveink között szerepel a kiállítótér világításrendszerének korszerűsítése, emellett várjuk az önkormányzat által az egykori székely katonanevelde épületének felújítását célzó pályázat elbírálását, hiszen amennyiben az pozitív lesz, intézményünk oda költözik – summázott az intézményvezető.