Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Késnek a villanyszámlák?

Az Electrica Furnizare (a többségi állami részvénnyel rendelkező Electrica RT energiaszolgáltató-csoport tagja) közli, hogy ügyfeleinek bizonyos hányada többhetes időszakban késve kaphatja a papír alapú vagy elektronikus (internetes) fogyasztói számlákat. Előfordulhat, hogy sok fogyasztóhoz akár két-három számla is érkezik egyszerre, és a számlák több hónapos időszakot is átfoghatnak!

Hirdetés
Hirdetés

A közlemény megnyugtatásképpen arra is kitér, hogy az érintett ügyfelek részére a kifizetéseknél nem számolnak késedelmi kamatot, és nem is kell egyéb büntetésektől (árammegszakítás, kényszervégrehajtás) tartani. Sőt, kérés alapján lehet részletre is fizetni. Hasonló közleményeket bocsátottak ki más energiaszolgáltatók is, például az Enel vagy a Hidroelectrica. Dana Dărăban, a romániai energiaszolgáltatók szövetségeit tömörítő társaság (ACUE) ügyvezető igazgatója sajtónyilatkozatában összefoglalta a számlák lehetséges késéseinek az okait. A Ciucă-kormány 2022. szeptember 1-jén a villamosenergia-árakkal kapcsolatosan kibocsátott egy rendeletet, amely aznap érvénybe is lépett, az energiaszolgáltatóknak viszont legalább harmincnapos határidőre volt szükségük ahhoz, hogy informatikai rendszerüket, könyvelési adatbázisaikat a rendelethez igazítsák.

A 2022. évi 119-es kormányrendelet értelmében szeptember 1-jétől az egységnyi díjszabás 0,68 lej 100 kWh fogyasztásig, és 0,80 lej 255 kilowattóra fogyasztásig. Utóbbinál a felső szint 300 kWh volt szeptember 1-je előtt. A kormány arról is döntött, hogy 2023. augusztus 31-ig érvényes a villamosenergia árának állami szabályozása, a díjszabások felső szintjének meghatározása, az áremelés tiltása.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük