Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Használjunk vagy sem atomenergiát és földgázt? 

Használjunk vagy sem atomenergiát és földgázt?  Gazdaság

Megosztja az európai országokat az Európai Bizottság (EB) napokban kiadott rendelete, amely átmenetileg fenntartható energiaforrásként ismeri el az atomenergiát és a földgázt.

Hirdetés
Hirdetés

A téma kapcsán ideológiai vita kezdődött, így tagországok egy része a klímavédelem „felvizezésével” vádolja az EB-t, míg mások az energiaválságra való válaszként támogatják. Az úgynevezett taxonómia-rendeletet a hatályba lépéshez még el kell fogadja az Európai Parlament (EP) is.

Winkler Gyula RMDSZ Európa Parlamenti képviselő szerint az a legrosszabb, amikor az EP-ben ideológiai szempontból közelítenek meg műszaki kérdéseket, viszont az egyértelmű, hogy valamiből biztosítani kell a növekvő energiaszükségleteket, különben a lakosság áldozata lesz az elszálló energiaáraknak. Winkler Gyula elmagyarázta, a rendelet újdonsága, hogy a nap-, a szélenergia és a vízi-erőművek mellett átmenetileg  környezetkímélő energiának ismeri el két vitatott energiaforrást, a földgázt és atomenergiát is.

Egyes országok veszélyforrásként tekintenek az atomerőművekre, ám Winkler Gyula hangsúlyozta: ha például tartunk a vasúti szerencsétlenségtől, nem az a megoldás, hogy felszámoljuk a vasutat, hanem biztonságossá tesszük a vasúti közlekedést, így kell tenni az atomerőművek esetében is. Románia szempontjából az atomenergia és a földgáz is hasznos, hiszen Cernavoda-ban még lehetséges két atomerőmű megépítése, illetve az ország a mini atomreaktorok iránt is érdeklődést mutat. Másrészt Románia parlamentjében mihamarabb meg kell szülessen a döntés az altalajkincsek illetékeivel kapcsolatban, hogy egy-két éven belül elkezdjék kitermelni a fekete-tengeri földgázt, összegezte Winkler Gyula. 

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük