Megvan a KSE első sikere

Megvan a KSE első sikere Sport

Egy döntetlen és egy elveszített párharc után elérkezett a győzelem ideje is a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata számára, a III. ligás pontvadászat harmadik játéknapján a vendég Barcarozsnyói Olimpic Cetatet kényszerítették térdre Gazda József tanítványai a Sinkovits Stadionban. Győzelmüknek köszönhetően a kék-fehérek előléptek a bajnoki tabella nyolcadik helyére.

A kézdivásárhelyiek az első félórában, Gazda távoli lövését leszámítva nem veszélyeztették a vendégkaput, de mezőnyfölényben játszottak. A 32. percben Boricean hagyott ki óriási ziccert, Gáll passzát 11 méterről lőtte rá, de Mihók kapus nagyot védett. Pár perc után Babei futott el balszélen, remek beadását Kurtuly fejjel továbbcsúsztatta a rövid sarokra, ahol a jól érkező Gáll próbálkozását hárította Mihók. A 38. percben Gazda végezhetett el szögletrúgást, a labdát Kurtuly kevéssel ugyan, de a léc fölé fejelte. A fenti helyzet négy perc múlva megismétlődött, ekkor viszont a vendégek 10-es számú játékosáról, Marieanról a labda a hálóba pattant, így a KSE egygólos vezetéssel vonulhatott pihenőre.

A második játékrészben a hazai együttes mind gyorsaságban, mind támadásban, sőt védekezésben is ellenfele fölé nőtt, de gondjai adódtak a helyzetkihasználással, Kurtuly, Tankó és Gazda is elpuskázta lehetőségét. A barcarozsnyóiaknak egyetlen kapura lövésük sem volt a 90 perc leforgása alatt. A 89. percben aztán csak megérkezett a második kézdivásárhelyi találat, Gajdó Gothárd jobboldalon lecselezett mindenkit, és jól tálalt középre, Albu Norbert elé, aki a hosszúba gurított.

– Azt kértem a fiúktól, hogy ne kapjunk gólt, és ez sikerült is. Nagyon jó, hogy eljutunk a kapuig, ám meg kell tanulnunk befejezni a helyzeteinket. Úgy gondolom, szép, látványos mérkőzés volt, minden szempontból felülmúltuk ellenfelünket. Fiatal csapat vagyunk, a lényeg, hogy fejlődjünk, ne stressz alatt játszunk, hanem élvezetből, és akkor meglesz az eredménye – értékelt Gazda József edzőjátékos.

A KSE-re nem vár könnyű feladat legközelebb, mivel az éllovas Sporting Lieşti otthonában lépnek pályára szombaton 17 órától.

A 3. forduló további eredményei: Románvásár – FK Csíkszereda 4-1, Székelyudvarhelyi FC – Galaci Metalosport 14-0, Foksány – Galaci Oţelul 1-1, Radóci – Szászhermány 0-1, Darabani – Bákói Aerostar 3-3, Avântul Valea Mărului – Sporting Lieşti 1-3, Paşcani állt.

15. Metalosport 2      0      0      2      0-22

III. liga, 1. csoport, 3. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Barcarozsnyó 2–0 (1–0). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 700 néző. Vezette: Mihai Laurențiu Ene (Bukarest). KSE: Bunduc – Păun, Boricean (Rancz, 82.), Ștefănescu, Gazda (Szabó, 87.), Gajdó T., Kurtuly (Albu, 65.), Babei, Tankó, Bukur, Gáll (Gajdó G., 59.). Edző: Gazda József. Gólszerzők: Mariean (42. – öngól), Albu (89.). Sárga lap: Kurtuly (13.), Szabó (90+2.), illetve Potecu (15.), Marin (43.), Afrăsinei (50.).