Strandbirkózásból jeles

Strandbirkózásból jeles Sport

A Sepsi–SIC birkózó-szakosztálya négy sportolóval vett részt az augusztus 28. és szeptember 1. között rendezett strandbirkózó országos bajnokságon, amelynek Konstanca adott otthont. A Mátéfi Árpád irányította versenyzők egyéniben egy arany- és egy ezüstérmet, csapatban egy bronzérmet érdemeltek ki.

Az ötnapos megmérettetésen a különböző korosztályokban közel 300 sportoló tette próbára magát a homokon. A kadétek között versenyző Nichifor Levente (70 kg) a hatodik helyen zárt, míg az ifjúsági korcsoportban érdekelt Orbán Norbert (70 kg) jó teljesítményének köszönhetően felállhatott a dobogóra, ezüstérmet szerzett.

A felnőtt női mezőnyben a strandbirkózás specialistája, Adina Popescu (70 kg) kiváló birkózással országos bajnoki címet ünnepelhetett, megszerezve a Sepsi–SIC első egyéni aranyérmét. Mădălina Linguraru (50 kg) bejutott az elődöntőbe, végül azonban be kellett érnie a negyedik hellyel.

A Sepsi–SIC a csapatversenyben a Steaua és a Craiova mögött a harmadik helyen végzett.