Röviden

A harmadik helyen telelnek

Elveszítette legutóbbi három mérkőzését a Kovászna megyei U14-es labdarúgó-válogatott, amely az első öt fordulóban ugyanannyi győzelmet aratott a Reménységek turnéján, azonban a visszavágókon alulmaradt Szeben (1–4), Brassó (1–3) és Maros (1–4) megyék képviselőivel szemben. A háromszékiek korábban 4–3-ra verték a szebeni, 2–1-re a brassói, 1–0-ra a marosi, 8–0-ra a hargitai és 2–1-re a Fehér megyei válogatottat, és visszacsúsztak a ranglista harmadik helyére. A hátralevő két fordulót jövő év márciusára ütemezték be.

A háromszéki játékoskeret: Korodi Krisztián, Fábián Győző, Szén László, Nikula Milán, Szőcs András, Imets Ádám, Pászka Norbert, Bocan Eric, Kusztos Szabolcs, Tabac David, Borsa Róbert, Bartha Roland, Józsa Etele, Rendi Zsombor, Deák Roland, Ureche Valentin, Lukács Gellért, Finta Dávid. Edző: Csengeri Attila.

Pénteken győzni kell

A magyar válogatott hiába vezetett két góllal, végül 2–2-es döntetlent játszott az ausztrál csapattal a Brazíliában zajló U17-es labdarúgó-világbajnokságon. Ahogy szombaton a magyarok elleni nyitókörben, úgy kedden Ecuador ellen is a hajrában fordított és nyert Nigéria válogatottja, amely két forduló után már továbbjutott a csoportból, az afrikaiakat Ecuador követi három ponttal, az ausztráloknak és a magyaroknak egy-egy pontjuk van, előbbiek jobb gólkülönbségükkel állnak a harmadik helyen. A pénteki zárókörben a magyarok Ecuadorral találkoznak, és csak győzelemmel juthatnak tovább. A 24 csapatos tornán a hat négyes csoportból az első kettő mellett a négy legjobb harmadik jut a nyolcaddöntőbe, onnantól egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem.

Az állás: 1. (és továbbjutott) Nigéria 6 pont, 2. Ecuador 3, 3. Ausztrália 1 (3–4), 4. Magyarország 1 (4–6). A csoport további programja, 3. forduló: pénteken 22 órától Ausztrália–Nigéria, (Brazíliaváros) és Magyarország–Ecuador (Goiania).