Parádés győzelmek

Parádés győzelmek Sport

Mindkét női kosárlabdacsapatunk fantasztikus teljesítménnyel zárta a Nemzeti Liga középszakaszát, a címvédő Sepsi–SIC a nagy rivális Szatmárnémeti VSK-t fektette két vállra tegnap este az A-csoportban, míg a Kézdivásárhelyi SE a Konstancai Phoenix legyőzésével tette fel az i-re a pontot a B-jelű csoportban. Mindkét együttesünk megnyerte csoportját, így kiemeltként folytatja a kiírást.

Hazai pályán kötelező győzelemre készült a címvédésre törő Sepsi–SIC legfőbb riválisa, a Szatmárnémeti VSK ellen a középszakasz utolsó fordulójában. Volt is mit törlesztenie a Mikes-csapatnak, ugyanis szezonbeli egyetlen vereségüket épp a szatmáriak ellen szenvedték el, miután nemrég 69–65-re kikaptak tőlük. A háromszéki klub a közegészségüggyel, a polgármesteri hivatallal, a prefektúrával és katasztrófavédelmi főfelügyelőséggel egyeztetve úgy döntött, hogy engedve a katasztrófavédelmi főigazgatóság rendelkezésének, mindössze 900 nézőt engednek be a mérkőzésre, a koronavírus terjedésének fékezése érdekében.

A pályán semmit sem bíztak a véletlenre a zöld-fehérek, Givens vezetésével esélyt sem adtak ellenlábasuknak, és elsöprő fölénnyel 28–9-re hozták az első negyedet. A második tíz percben némileg faragott a hátrányából a vendégcsapat, de a címtartó így is megnyugtató, 41–29-es állásnál vonult nagyszünetre. A folytatásban állandósult a 15 pont körüli differencia, 55–40-ről indult a záró szakasz, amelyre már jócskán eldőltek a lényegi kérdések. A hazaiak győzelmét semmi sem veszélyeztette, revánsot vettek a február végi kisiklásért.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz, A-csoport, 10. forduló: Sepsi–SIC – Szatmárnémeti VSK 73–58 (28–9, 13–20, 14–11, 18–18). Sepsi–SIC: Orbán 2, Mandache 16/3, Gödri-Părău 9, Givens 21/6, Tobin 8. Cserék: Pašić 5/3, Demeter 2, Cătinean 3/3, Mîrne-Nagy 1, Vučetić 4, Topuzović 2, Kovács. Edző: Zoran Mikes. VSK: Oláh 9/3, Miljkovic 8/6, Podar 5/3, Ervin 4, Hutanu 12/9. Cserék: Popescu 2, Pop 5/3, Kádár, Stoiedin 6, Moss 7. Edző: M. Procaccini.

Kézdivásárhelyen a vendég konstancaiak kezdték jobban a mérkőzést, öt ponttal is vezettek (5–10), amikor Danalache és Mobley jóvoltából a házigazdák felzárkóztak, majd lehagyták ellenfelüket (19–13). A második negyedben ráérzett a játék ízére a kézdi alakulat, egyre több hibára kényszerítve a vendégeket, Farkas Alpár tanítványai nagyszünetre már megnyugtató, 20 pontos előnyt dolgoztak ki (42–22). A harmadik negyedet a Phoenix hozta, tíz pontot lefaragva hátrányából (55–45), a céhes városiak azonban a záró etapra elmozdultak a holtpontról, és bravúros győzelemmel biztosították be első helyüket a csoportban.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz, B-csoport, 14. forduló: Kézdivásárhelyi SE – Konstancai Phoenix 76–67 (19–13, 23–9, 13–23, 21–22). KSE: Debreczi 2, Vega 11/3, Danalache 10, Holinka-Miklós 13/3, Mobley 30, Cserék: Czimbalmos 8, Kozman, Domokos 2, Tuchilus, Bitai. Edző: Farkas Alpár. Phoenix: Beldian 8/3, Vati 4, Erak 5, Brozoski 27/12, Scott 17/6. Cserék: Mititelu, Geleriu, Matijevic 6. Edző: C. Popa.