Nem termett babér

Nem termett babér Sport

Amint arról már hírt adtunk, hétfőn este Marosvásárhelyen szenvedett háromgólos vereséget a KSE futsalcsapata, a kék-fehérek a címvédő City’us-szal szemben maradtak alul 3-0-ra. A Sepsi FC-nek is hasonlóan alakult az alapszakasz 20. fordulója, a megyeszékhelyiek hazai pályán 6-2-re kapituláltak az éllovas Galaci Uniteddal szemben.

A sereghajtó KSE-nek nem volt könnyű dolga a címvédő Marosvásárhelyi City’us otthonában, annak ellenére sem, hogy a házigazdák négy alapjátékosukat – Bogdan Covaci, Răzvan Togan, Vlad Țipău és Andrei Boroș – kényszerültek nélkülözni, eltiltás, illetve sérülés miatt. A kézdivásárhelyiek is súlyos érvágást szenvedtek a napokban, ugyanis Csulak Attila vezetőedző felállt a kispadról, így Gazda József irányította a KSE-t.

Ilyen előzmények után szoros párharcot vívtak a felek, a City’us futballozott mezőnyfölényben, míg a céhes városiak gyors kontrákkal próbálták megfogni ellenfelüket. A 8. percben Csala juttatta előnyhöz a címvédőt (1-0), szünetig több gól nem esett. A második félidő elején Alexandru Pop is betalált (2-0), majd a folytatásban több helyzet is kimaradt mindkét oldalon. Dobai András állította be a végeredményt, a marosiak 3-0-ra nyerték a vásárhelyiek csatáját.

Marosvásárhelyi City’us–Kézdivásárhelyi SE 3–0 (1–0), gólszerzők: Csala (8.), Pop (21.), Dobai (38.).

City’us: Cătinean, Tătar, Moldovan – Küsmödi, Csala, Duque, Pop, Dobai, Kiss, Iszlai, Nagy, Tamás.

KSE: Bunduc – Gáll, Gajdó T., Căşineanu (Albu, Gajdó Sz., Vulcan, Tompa, Bukur, Daczó). Edző: Gazda József.

Két forduló van hátra az alapszakaszból, ám már csak egy mérkőzése maradt hátra a KSE-nek, a hónap végén Székelyudvarhelyt látja vendégül.

A még rájátszást érő helyen álló Sepsi FC vasárnap 18 órától Resicabányán lép pályára, majd az utolsó körben Dévát fogadja.

Teremlabdarúgó 1. liga, alapszakasz, 20. forduló, eredmények: Jászvásári Poli – Resicabányai Munkás 7-0, Sepsi FC – Galaci United 2-6, Temesvári Informatika – FK Székelyudvarhely 4-4, Marosvásárhelyi City’us – KSE 3-0, Kolozsvári Clujana – Dévai Autobergamo 1-5.

Az U19-es pontvadászat 3. csoportjában a második helyen álló KSE ma 18.30-tól a csoportelsőségért játszik ki-kimeccset az éllovas Brassói Colţeával, a kézdivásárhelyi sportcsarnokban. Aki teheti, szurkoljon a kék-fehér mezes legényeknek!