Kosárlabda

Hazai palánk alatt

Ma 19 órától tovább folytathatja páratlan menetelését a bajnokságban a listavezető Sepsi–SIC kosárlabdacsapata, amely a hétvégi, târgoviştei kiszállás után újra hazai palánk alatt játszhat, éspedig a vendég Szatmárnémeti VSK ellen, a középszakasz visszavágó-sorozatának első körében. Az idényben háromból három alkalommal győzte le a Mikes-csapat a VSK-t, az alapszakaszban 79-52 és 72-67 arányban, míg a középszakaszban 79-62-re diadalmaskodott a címvédő. A további program: Brassói Olimpia – Kolozsvári U, Târgoviște – Galaci Phoenix. A felsőház állása (a középszakasz 5. fordulója után): 1. Sepsi–SIC 45 pont (22 győzelem, 1 vereség), 2. CSM Târgoviște 39 (16/7), 3. Kolozsvári U 38 (15/8), 4. Brassói Olimpia 36 (13/10), 5. Galaci Phoenix 35 (12/11), 6. Szatmárnémeti VSK 32 (9/14).

Egy kosáron múlt

Vasárnap délelőtt a tavaly még az élvonalban játszó Gyulafehérvárt fogadta a Kézdivásárhelyi SE csapata a felnőtt női I. liga elődöntős szakaszának 2. fordulójában. A két sérült alapemberét – Debreczi, Voloncs – továbbra is nélkülöző KSE félénken kezdett a neves ellenféllel szemben, míg a vendégek az amerikai Walter vezetésével magabiztosan nyerték az első negyedet (6-18). A második negyedben már teljesen más arcát mutatta a Kolarevic-csapat, a remekül lepattanózó Biszak Boglárka és a jó dobóformát kifogó Incze Henrietta vezényletével elkezdték lefaragni hátrányukat. A fiatal házigazdák szünet után is tartották a lépést a vendégekkel, sikerült felzárkózniuk, ennek megfelelően rendkívüli izgalmakat tartogatott a 37-38-ról induló zárónegyed. Alig húsz másodperccel a vége előtt kétpontos hazai előny állt a tabellán, ám a rutinosabb gyulafehérváriak három ponttal győzedelmeskedtek.

KSE – Gyulafehérvári Egyetem 56-59 (6-18, 16-11, 15-9, 19-21). KSE: Incze 15/3, Biszak 14, Csurulya 13, Kovács 11, Bartók 3, Kászoni, Fejér, Rendy, Csíki, Czimbalmos, Csillag, Istók. Edző: Ljubomir Kolarevic.

Gyulafehérvár: Walter 18, Bobar 17, Plaviţiu 9/3, Geleriu 4, Petrifalac 4, Ţeicu 3, Ivaşcu 2, Rusu 2, Fleşer, Petrescu. Edző: Nicuşor Marcu.