Nem adták könnyen a sikert

Nem adták könnyen a sikert Sport

Megdolgozott a győzelemért a Sepsi–SIC vasárnap este a vendég Konstancai Phoenix ellen, a bajnoki címvédő második félidei jobb játékának köszönhetően győzedelmeskedett a női kosárlabda-bajnokság 3. fordulójában. Csütörtökön már az Európa-kupában játszanak a lányok.

A Sepsi–SIC a meccs napján jelentette be közösségi oldalán, hogy megválik orosz légiósától, a nemrég leigazolt Marina Baștól. A Phoenix ellen a ponterős Brianna Fraser sem lépett pályára, így meglehetősen hiányos kerettel vállalták a játékot a tengerpartiak ellen.

Pontszegény játék jellemezte a találkozó első negyedét, a zöld-fehérek elsősorban Shaqwedia Wallace találatainak köszönhették sovány előnyüket (12–10). Ezt követően úgy tűnt, magukra találtak a háromszékiek, ám a 18. percben az ellenfél 22-nél kiegyenlített, a címvédő egypontos vezetéssel vonulhatott szünetre (27–26). Térfélcsere után az egyre javuló játékot mutató szentgyörgyiek átvették az irányítást és a harmadik negyed végére már tíz ponttal vezettek (60–50). Az utolsó szakaszban tovább nyílt az olló, a mieink végül 79–61 arányban nyertek.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 3. forduló: Sepsi-SIC–Konstancai Phoenix 79–61 (12–10, 15–16, 33–24, 19–11). Sepsi-SIC: Pašić 19/9, Wallace 21/15, Miljković, Orbán 11, Neagu 2, Botos, Ghizilă 12/9, Cătinean 6, Croitoru 2, Nemes, Posar 6/6. Edző: Zoran Mikes. Phoenix: Johnson 11, B. Fota 15/3, Mititelu 2, Hinriksdottir 17, Rosten 6, Vega 8/3, Voica-Nagy, D. Fota 2, Auier, Ion. Edző: Miroslav Popov.