Legyűrték a VSK-t

Legyűrték a VSK-t Sport

Vérbeli rangadót vívott egymással az ország két legjobb női kosárlabdacsapata hétfőn este Szatmárnémetiben. A Román-kupa negyeddöntőjének első mérkőzését kiélezett küzdelem után a Sepsi–SIC nyerte meg a VSK-val szemben. Visszavágó január 15-én, Sepsiszentgyörgyön.

Mosby pontjai vezették fel a mérkőzést, a WNBA csapatnál is megforduló játékos dobta a házigazdák első kilenc pontját, míg a Sepsi–SIC Demeter, Givens és Gödri-Părău kosaraival tartotta a lépést. Felváltva ment az adok-kapok, 21–22 volt az állás tízpercnyi játék után. A folytatásban is kiegyensúlyozott volt a meccs, felváltva vezettek a felek, nagyszünetre viszont 37–37 állt az eredményjelzőn.

A legnagyobb különbség a harmadik szakasz derekára alakult ki, amikor Oláh Andrea vezetésével hét ponttal elhúzott a VSK (53–46), a zöld-fehérek Vucetic és Orbán jóvoltából szépítettek (55–51). A záró negyedben 55-nél kiegyenlített a Sepsi–SIC, és rögtön időt kért a VSK. Csúcsderbihez méltó izgalmak következtek, Podar és Pasic triplapárbaja után elemébe került a szentgyörgyi együttes, és szép megoldásokkal lezárta a meccset.

VSK – Sepsi–SIC 67–71 (21–22, 16–15, 18–14, 12–20). VSK: Mosby 24/3, Oláh 13/6, Miljkovic 11, Huțanu 8/3, Popescu (Podar 9/3, Ferenczi, Croitoru 2). Edző: Mauro Procaccini. Sepsi–SIC: Pasic 15/9, Demeter 4, Mandache 4, Gödri-Părău 13, Givens 14/3 (Orbán 5, Cătinean, Vucetic 14/3, Topuzovic, Kovács, Butler 2). Edző: Zoran Mikes.