Kurtuly góljával nyert a KSE focicsapata

Kurtuly góljával nyert a KSE focicsapata Sport

Egygólos győzelmet aratott a KSE futballcsapata a vendég Ceahlăul ellenében a III. ligás labdarúgó-bajnokság 15., idei utolsó fordulójában. Kurtuly szabadrúgásból jegyzett találata elegendőnek bizonyult a győzelemhez, így a kézdiek a rangsor 9. helyéről várhatják a tavaszi folytatást.

A KSE jól kezdte a mérkőzést, a 10. percben jegyezhettük fel az első veszélyesebb megmozdulást, egy szögletet követően Kurtuly küldte kapura, de próbálkozása a bal kapufáról csorgott tovább, nem volt ki lecsapjon rá. Folyamatosan tüzelt a KSE, sorrendben Ştefănescu, Kurtuly és Kanyó dolgoztatta meg a pénzéért a vendégkapust, eredménytelenül.

Alig kezdődött meg a második félidő, megtört a gólcsend, Kurtuly Róbert mesterien elvégzett szabadrúgásból szerzett előnyt csapatának (1–0). Felélénkült a KSE, pár perc múlva Păun ugratta ki Ştefănescut, aki lehagyta a védőket és megcélozta a hosszú felsőt, kevéssel tévesztve célt. Folytatódott a kézdi fölény, amit az is alátámaszt, hogy a vendégek a 79. percben könyvelték el első kapura tartó lövésüket, de az idényben először védő Farkas Róbert bravúrosan védett. Megérdemelten nyert a KSE, de a különbség ennél jóval nagyobb is lehetett volna.

– Nagyon kellett ez a győzelem, gratulálok a fiúknak, a körülmények ellenére jó mérkőzés volt, rengeteg helyzet kimaradt. Fontos ez a három pont, az a lényeg, hogy két-három pontra vagyunk az első öt-hat helytől, és a visszavágón kis odafigyeléssel meglehet a hatodik hely – értékelt Gazda József edzőjátékos.

Sikerével a kézdivásárhelyi együttes faragott hátrányából az előtte álló moldvai csapatokkal szemben. A tervek szerint március első hétvégéjén folytatódik a pontvadászat, a KSE ismét vendéglátóként játszik, az éllovas Gloria Buzăut fogadja.

Labdarúgó III. liga, 1-es csoport, 15. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Ceahlăul Piatra Neamţ 1–0 (0–0). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 50 néző. KSE: Farkas – Gajdó T., Stanciu, Păun, Kurtuly, Ştefănescu, Gazda (Vârtosu, 90+4.), Bagoly, Kanyó, Gajdó G. (Vlădulescu, 90+1.), Dushkaj (Veress, 78.). Edző: Polgár László. Ceahlăul: Barna – Dumbrăvean, Rusu, Andreş, Strat, Rotaru, Toma (Antim, 72.), Pîntea, Bopot-Barb, Vasile (oteliţa, 40.), Vîlea. Edző: Rădulescu Gabriel. Gólszerző: Kurtuly Róbert (50.). Sárgalap: Bagoly (60.), Gajdó G. (67.), Kurtuly (76.), Ştefănescu (89.), illetve Vasile (25.), Rusu (76.).

További eredmények: Fălticeni–Rm. Sărat 1–0, Foksány–Botoşani II. 1–1, Foresta Suceava–Bucovina Rădăuţi 2–4, Metalul Buzău–Sănătatea Darabani 5–1, Sporting Lieşti–Paşcani 1–0, Galaci Oţelul–Ştiinţa Miroslava 2–1, a Gloria Buzău szabadnapos volt.