Értékes döntetlen az OSK-nak

Értékes döntetlen az OSK-nak Sport

Egy félidőt emberhátrányban játszva dolgozta le kétgólos hátrányát a Sepsi OSK a vendég FC Viitorullal szemben a labdarúgó élvonal alsóházi rájátszásának szombat esti rangadóján. Az emlékezetes mérkőzésen a vendégek két alkalommal is kétgólos előnyre tettek szert, a vége mégis 3–3 lett, köszönhetően a piros-fehérek elszántságának.

Három nappal a Román-kupabeli 5–1-es diadal után folytatta jó szereplését a Sepsi OSK, amely Ilyés Róbert segédedző irányításával vette fel a kesztyűt a Hagi-féle Viitorullal. Az alsóházi tabellát magabiztosan vezető vendégek villámrajtot vettek Szentgyörgyön, Gabriel Iancu büntetőjével és Virgil Ghiţă találatával a 17. percben már két góllal vezettek (0–2). A piros-fehér mezesek szünet előtt szépítettek, Fülöp István szögletét Fülöp Loránd küldte a hálóba (1–2).

A második játékrész eleje is balszerencsésnek bizonyult a mieinknek, Carnat begyűjtötte második sárga lapját, tíz perccel később pedig Matei visszaállította a kétgólos különbséget (1–3). A kilenc mezőnyjátékossal rohamozó OSK viszont nem adta fel, úgy tűnik, az emberhátrány extra tartást és motivációt ad a csapatnak, ugyanis elszántságuknak ezúttal is meglett az eredménye. A csereként beállt Safranko előbb kiharcolt egy tizenegyest – amit a büntetőspecialista Vaşvari értékesített (2–3) –, majd a 86. percben védhetetlen fejesével kiegyenlített (3–3). A két együttes zsinórban negyedszer játszott döntetlent Sepsiszentgyörgyön. Nem csoda hát, hogy a legendás Gheorghe Hagi is fejet hajtott a szentgyörgyi gárda előtt a meccs utáni sajtótájékoztatón, „Gratulálok a Sepsinek! Fantasztikusan játszott ma!” – fogalmazott a Viitorul tulajdonos-edzője.

Labdarúgó I. liga, alsóházi rájátszás, 6. forduló: Sepsi OSK–FC Viitorul 3–3 (1–2). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Andrei Antonie (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Carnat, Bouhenna, Tincu, Ștefan – Vașvari (Velev, 65.) – Popescu (Ștefănescu, 32.), Fülöp I. (Achahbar, 46.), Kovács (Csiszér, 69.), Fülöp L. – Karanovic (Safranko, 46.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Viitorul: Căbuz – Boboc (Dussaut, 56.), Mladen, Ghiță, C. Ganea – Ciobanu, Artean (Iacob, 68.), Achim (De Nooijer, 59.) – Iancu, Rivaldinho (Munteanu, 67.), Matei (Chițu, 67.). Vezetőedző: Gheorghe Hagi.

Gólszerzők: Fülöp L. (42.), Vașvari (65. – tizenegyesből), Safranko (86.), illetve Iancu (11. – tizenegyesből), Ghiță (17.), Matei (58.). Sárga lap: Carnat (11., 48.), Bouhenna (32.), Vașvari (50.), illetve Boboc (36.), Artean (64.). Kiállítva: Carnat (48.).

További eredmények: felsőház, 5. forduló: Medgyesi Gázmetán–FC Botoșani 0–2; alsóház, 6. forduló: FC Hermannstadt–Academica Clinceni 0–1, Chindia Târgoviște–Jászvásári Poli 0–2.

Az alsóházi rájátszás 7. fordulójának programja: Jászvásári Poli–FC Hermannstadt (kedd, 20 óra), Academica Clinceni–Sepsi OSK (szerda, 17 óra), FC Voluntari–Chindia Tâgoviște (szerda, 20 óra), FC Viitorul–FC Dinamo (csütörtök, 20 óra).