Egy pontot hozott a Mikulás

Egy pontot hozott a Mikulás Sport

Továbbra is nyeretlen az FC Botoșani csapatával szemben a Sepsi OSK, amely kétgólos hátrányát ledolgozva, a mérkőzés legvégén mentette döntetlenre a szombati párbajt az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. A piros-fehérek ezt megelőzően négy vereséget szenvedtek el hazai pályán a moldvaiaktól, így először fordult elő pontosztozkodás a sepsiszentgyörgyi stadionban.

A Sepsi OSK abban a reményben lépett pályára szombaton délután, hogy a kupabeli kisiklást javítva visszatér a megkezdett útra, és itthon tartja a három pontot. Ennek érdekében próbálta ráerőltetni akaratát a vendégekre, ami sikerült is, de nem tudott igazán veszélyes helyzeteket kialakítani. A középpályáról hiányzott az eltiltását töltő Anass Achahbar, illetve a Turris elleni kupameccsen keresztszalag-szakadást szenvedett Fülöp István, akire legalább hat hónapos kihagyás vár.

Safranko és Dimitrov is elbaltázta gólszerzési lehetőségét, míg a botoșaniak rögtön gólra váltották első helyzetüket, Hamidou Keyta remek előkészítése után Tîrcoveanu vette be Jesus Fernández kapuját (0–1).

A Sepsi OSK szünet után egyenlíthetett volna, azonban Aganovic távoli lövése a keresztlécet súrolta. Hiába játszott mezőnyfölényben a szentgyörgyi együttes, újfent a vendégek találtak be, Keyta ezúttal magára vállalta a gólrúgó szerepét (0–2). Alig két perc múlva szépített az OSK, Petrila szöglete után Mitrea faragott le a hátrányból (1–2). Mindent megtett az egyenlítését Leo Grozavu alakulata, azonban az egy pontot érő találatra egészen a hosszabbítás végéig kellett várni, amikor Petrila bal oldali beadása után nem tudtak felszabadítani a moldvai védők, Mitrea pedig Dimitrov elé passzolt, akinek erőteljes lövése a hálóban kötött ki (2–2). Ez volt a szentgyörgyiek ötödik döntetlenje az idényben, a továbbra is negyedik OSK szombaton Medgyesre látogat.

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 12. forduló: Sepsi OSK–FC Botoșani 2–2 (0–1). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Marius Avram (Bukarest). Sepsi OSK: Fernández – Ștefănescu (Petrila, 46.), Dumitrescu (Ștefan, 46.), Bouhenna, Dimitrov – Vașvari, B. Mitrea, Fofana (Fülöp L., 73.) – Aganovic, Safranko (Nouvier, 80.), Purece (Golofca, 46.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Botoșani: Pap – Patache, Haruț, Chindriș, Țigănașu – Rodriguez, Florescu – M. Roman (Toutouh, 68.), Ongenda, Tîrcoveanu (Askovski, 83.) – H. Keyta (Holzmann, 84.). Vezetőedző: Marius Croitoru. Gólszerzők: M. Mitrea (55.), Dimitrov (90+4.), illetve Tîrcoveanu (36.), H. Keyta (53.). Sárga lap: Purece (15.), Ștefănescu (31.), Vașvari (63.), Golofca (77.), Ștefan (85.), illetve M. Roman (18.), Chindriș (24.), Tîrcoveanu (59.).

További eredmények: FC Voluntari–Academica Clinceni 3–3, FC Argeș–FC Dinamo 0–1, FCSB–Aradi UTA 3–0.