Egy pont a városnapokon

Egy pont a városnapokon Sport

A legutóbbi, kupabeli búcsúval végződő mérkőzéshez viszonyítva teljesen más arcát mutatta szombaton a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata, amely telt lelátó előtt értékes döntetlent játszott a feljutási álmokat dédelgető vendég Foresta Suceava ellen. A kék-fehér mezesek játékából ezúttal nem hiányzott az eltökéltség, próbálkozásaikkal szép pillanatokat szereztek a közönségnek.

A remek hangulatban, nagy érdeklődés közepette kezdődő városnapi mérkőzésen a KSE vette kezébe az irányítást, és többszöri próbálkozás után már a 11. percben megszerezte a vezetést. A remek formában futballozó Kanyó Szilárd egyéni akcióját koronázta meg a tizenhatos sarkáról kapura küldött erőteljes lövésével (1–0). Nem tartott sokáig a házigazdák előnye, ugyanis pár perc után Căinari baloldali beadását Marin a bal kapufára fejelte, ahonnan hálóba pattant (1–1). A hajrában a kék-fehérek több lehetőséget is kihagytak, előbb Pakucs, majd Gazda lövését védte a vendégkapus, végül Gajdó próbálkozásának is útját állta.

A második félidőben több alkalommal is tizenhatoson belüli kezezést reklamáltak a kézdiek, a játékvezető azonban egyszer sem látta a gyanús mozdulatokat. A 61. percben a baloldalon felfutó Pakucs kiválóan tálalt Kanyó elé, aki viszont lendületből mellé lőtte a labdát. A vendégek legnagyobb helyzeténél, Martin kapáslövésénél Bunduc is megmutatta, mit tud. A KSE ezután egyre nagyobb fölénybe került, érett a kézdi gól, azonban nem sikerült kihasználni a lehetőségeket. A 72. percben Kanyó ismét lehagyta védőit, beadásával azonban nem tudott mit kezdeni a jó helyzetben levő Popa. Pár perc múlva Kanyó bombája a kapufán csattant, a kipattanót többszöri próbálkozás után sem sikerült betuszkolni a kapuba. Maradt az 1–1, a KSE második döntetlenjét jegyezte az idényben, szombaton pedig a Huşana Huşi vendége lesz.

– Nagyon meg vagyok elégedve a játékkal, amit a múltkor hiányoltam, az ambíciót, az elszántságot, az mind megvolt egy olyan csapat ellen, amely a bajnokság megnyerésére törekszik. Egy részből csalódott vagyok, mert a második félidőben bebiztosíthattuk volna a győzelmet. Hamar megszereztük a vezetést, aztán kaptunk egy gólt, mivel nem tisztáztunk idejében. Néhány hiba még volt, de ha ezeket kijavítjuk, és tudjuk tartani ezt a ritmust, szerintem nyert ügyünk van. A hullámzó játékot kell kiiktatni, ha két-három ember hiányzik, az ne érződjön meg rögtön a pályán, s ha a sérülések is elkerülnek, akkor gyűjteni fogjuk a pontokat. Reméljük, Răduţoiu mielőbb felépül, és a fiatalok is megtalálják helyüket, ma Orosz kapott lehetőséget, a múltkor Mojzi, bízunk bennük – nyilatkozta a meccs után Gazda József edzőjátékos.

III. liga, 1. csoport, 2. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Foresta Suceava 1–1 (1–1).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion, mintegy 500 néző. Vezette: Mădălin Dicu (Bucov). KSE: Bunduc – Cîrstian, Damian, Tankó, Stanciu (Gáll, 73.)– Gajdó, Gazda, Păun – Pakucs, Orosz (Popa, 52.), Kanyó (Fozocoș, 85.). Edző: Gheorghe Vasile. Suceava: Ailenei – Drugă, Vițelaru, Ichim, Onofraș – Stănescu – Căinari, June (Hagiu, 76.), Pavel (Lungu, 61.)– Marin, Grumezescu (Martin, 69.). Edző: Vespazian Colban. Gólszerzők: Kanyó (11.), illetve Marin (20.). Sárga lap: Gajdó (17.), Kanyó (45+1.), Stanciu (47.), Tankó (51.), illetve Pavel (54.), June (58.), Lungu (82.), Onofraș (85.).

További eredmények: Bákói Aerostar–Şomuz Fălticeni 1–0, Botoşani 2–Ozana Târgu Neamţ 1–1, Bucovina Rădăuţi–Bákói CSM 1–0, Sporting Lieşti–Huşana Huşi 2–1, Ştiinţa Miroslava–Paşcani 3–2, Focşani–Ceahlăul Piatra Neamţ 2–1, Oţelul Galaţi–Dunărea de Jos Galaţi 2–0.