Déva két góllal nyert Kézdivásárhelyen

Déva két góllal nyert Kézdivásárhelyen Sport

A listavezető KSE Futsal együttese elvesztette veretlenségét, miután vasárnap 6–4-re fejet hajtott a vendég West Dévával szemben, a másodosztályos teremlabdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. A kudarc ellenére a céhes városbeli együttes hárompontos előnnyel vezeti a bajnoki tabellát.

A Farkas–Gáll, Gajdó, Damian, Păun (cserék: Bunduc, Pakucs, Barbócz, Mojzi, Faragó, Bandi, Cîrstian) összeállítású hazai csapat kezdte jobban az összecsapást, Nicolae Păun révén a 11. percben meg is szerezte a vezetést (1–0). Gazda József tanítványai nem sokáig örülhettek az előnyüknek, mivel a 15. percben kiegyenlítettek a vendégek (1–1). Az első félidő hajrájában még egyszer beköszöntek a dévaiak, akik így egygólos előnnyel vonultak szünetre (1–2).

A második játékrész hasonlóan indult az elsőhöz, újra Păun volt eredményes (2–2), ám az egyenlőség ezúttal sem tartott sokáig, a kitartó dévaiak összehoztak két gyors gólt (2–4). A válaszra sem kellett sokat várni, mert a 27. percben Bandi Álmos szépített (3–4). Uralta a mezőnyt a kézdivásárhelyi alakulat, ám a helyzetek rendre kimaradtak, nem így a vendégeknél, akik újfent megzörgették a céhes városiak hálóját (3–5).

Nincs jól ez így – gondolta a KSE, ennek megfelelően Păun a 34. percben visszaállította az egygólos különbséget (4–5). A folytatásban mindent egy lapra tett fel a házigazda, vészkapussal rohamozott, ám fordítva sült el a kockázatos taktika, és szerzett találat helyett gólt kapott Gazda József csapata (4–6). A véghajrában mindent megpróbált a háromszéki gárda az egyenlítés érdekében, de már nem változott a végeredmény, a zsinórban megnyert nyolc mérkőzés után botlott egyet a KSE Futsal. Még egy forduló van hátra az alapszakaszból, a kézdiek vasárnap a Gyergyóremetei Kereszthegy otthonába látogatnak.

Teremlabdarúgó II. liga, 9. forduló: KSE Futsal–West Déva 4–6 (1–2). Kézdivásárhely, Kicsid Gábor Sportcsarnok. Vezette: Dumitru Bogdan Balaban (Galac) és Dragoș Mocanu (Brăila). Gólszerzők: Păun (11., 22., 34.), Bandi (27.), illetve Ardeleanu (15., 20.,30., 39.), Boldor (25., 26.).

A forduló további eredményei: Marosvásárhelyi VSK–Gyergyószentmiklósi Inter 9–8, Korondi Junior–Gyergyóremetei Kereszthegy 5–10.

Az alapszakasz utolsó, 10. fordulójának mérkőzései: West Déva–Marosvásárhelyi VSK, Gyergyószentmiklósi Inter–Korondi Junior, Gyergyóremetei Kereszthegy–KSE Futsal.