Dániel megvédte bajnoki címét

Dániel megvédte bajnoki címét Sport

Augusztus 29-én az Alpin Sport Egyesület 29. alkalommal szervezte meg Sepsikőröspatakon és Sugásfürdőn a Háromszék Triatlon hárompróbaversenyt, amely egyben országos tereptriatlon-bajnokságnak is számított. Az Elit kategóriában versenyző sepsiszentgyörgyi Dániel Attila (Tri-Aluta) mindenkit maga mögé utasított, míg a nőknél Jakab-Benke Hajnalka diadalmaskodott.

Több mint száz versenyző vállalkozott arra, hogy egyéniben vagy stafétában teljesítse a 900 méter úszásból, 30.2 km biciklizésből és 6.2 km terepfutásból álló olimpiai távot. A minitávnak közel hatvanan vágtak neki, de mintegy ötven gyerekversenyző is próbára tette magát. A Tri-Aluta sportolója, Dániel Attila nem talált legyőzőre, megvédve országos bajnoki címét.

– Az év második versenye volt ez számomra, míg korábban hozzá voltam szokva az évi 20–25 erőpróbához. Mint mindenkit, engem is megviselt ez a járványidőszak, remélem, minél hamarabb visszatér minden a normális kerékvágásba. Maga a verseny nagyon jól ment, sokat segített, hogy jól ismertem a pályát, rengeteg időt töltöttem az útvonal bejárásával, tudtam, mi következik – értékelt a győztes Dániel Attila. – Nem favoritként indultam neki a versenynek, inkább csak élvezni akartam az egészet, és apai-anyait beleadni, mert nehéz időszakon vagyok túl. Szerencsére minden összejött, és sikerült megvédenem az országos bajnoki címemet, amit azoknak dedikálok, akik mellettem álltak: családomnak, szerelmemnek, a barátoknak és a szponzoroknak (Sepsi Rekreatív, Sepsiszentgyörgy Municípium Polgármesteri Hivatala, Isostar Románia, Prodent, Grimas, Salvia gyógyszertár).

A nőknél az Elit kategóriában induló Jakab-Benke Hajnalka (Triastes, 02:43:58) bizonyult a leggyorsabbnak (összetettben a 38. lett), megelőzve a kézdivásárhelyi Tuzson Ágnest (02:46:18), aki összetettben 39-ként ért célba. A háromszéki versenyzők közül kiemelkedően teljesített Kelemen Péter (02:26:19), aki összetettben a 11., míg a 40–44 éves férfiak között a 3. helyen végzett. Imreh László (Sepsi Tri SK, 02:39:39) összetettben a 31., a 25–29 éves férfiak között pedig harmadikként zárt. A szintén sepsiszentgyörgyi Dream Team csapata stafétában a harmadik lett (02:30:08).

Végeredmény (összetett): 1. Dániel Attila (02:06:04), 2. Béres Hunor (Bukarest, Unstoppable SC, 02:08:25), 3. Chindris Mihail (Kolozsvári Poli, 02:10:54). Elit kategória: 1. Dániel Attila (02:06:04), 2. Sorin Boriceanu (Bukarest, 02:31:12), Ciprian Bălănescu (Ride Competition, 02:49:04). Női elit kategória: 1. Jakab-Benke Hajnalka (Triastes, 02:43:58), 2. Tuzson Ágnes (Mobility Plus, 02:46:18), 3. Oprea Marina (Seven Atletic, 04:05:15). U23: 1. Chindris Mihail (Kolozsvári Poli, 02:10:54), 2. Kovács Szabolcs (Marosvásárhely, Mobility Plus, 02:14:54), 3. Tranulea Cristian (Steaua, 02:31:34). Gyerekek: 1. Laczkó Márk Miklós (15’11), 2. Bocai Victor Andrei (17’50), 3. Damian David (17’53).