Az Agronomia ellen nyert a Sepsi–SIC

Az Agronomia ellen nyert a Sepsi–SIC Sport

Idénybeli hatodik bajnoki győzelmét könyvelte el a hibátlan Sepsi–SIC, miután a tegnap este 82–54 (26–13, 20–18, 17–15, 19–8) arányban legyűrte a vendég Bukaresti Agronomiát, a női kosárlabda Nemzeti Liga Keleti csoportjának 7. fordulójában.

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a Sepsi–SIC, Pasic és Mandache ponterős játékának köszönhetően 20–9-re meglógtak, az első tíz percet 13 pontos előnnyel zárták (26–13). A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, Mandache triplájával már 20 volt a különbség (39–19), amikor felébredt az Agronomia, Sipos és Vilcinschi kapta el a fonalat, és 11 pontra megközelítették bajnoki címvédőt (42–31). A nagyszünetig hátralevő 14 másodpercben azonban Pasic értékesítette büntetődobásait, illetve Orbán is gyűrűbe talált, 46–31-es állásnál vonultak pihenőre a felek.

A harmadik szakasz 0–9-ről indult, a szentgyörgyiek hosszú percekig nem tudtak pontozni, a fővárosiak 7 pontra felzárkóztak, de a mieink összekapták magukat, és megnyugtató előnnyel fordultak a végjátékra (63–46). A végére sem lassított a SIC, a teljesen széteső vendégekre 28 pontos csapást mértek. Sepsi–SIC: Pasic 17, Orbán 13, Mandache 9, Gödri-Părău 10, Givens 13 (Demeter 2, Catinean 2, Mirne-Nagy, Vucetic 8, Kovács 3, Brewer 3, Butler 2).