A tavasz második döntetlenjét érték el

A tavasz második döntetlenjét érték el Sport

Közel állt a győzelemhez a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata, végül azonban be kellett érnie egy ponttal szombaton a harmadosztályos bajnokság 21. játéknapján. A kézdiek a Foresta Suceava vendégeként játszottak döntetlent, a tavaszi idényben a másodikat.

A KSE legeredményesebb játékosa, a sárgalapos eltiltását töltő Marius Ştefănescu nélkül lépett pályára a 12.500 néző befogadására alkalmas suceavai Areni Stadionban, és rögtön a 3. percben megszerezte a vezetést. Egy szögletet követően Vârtosu Norberthez került a labda, aki klasszis mozdulattal, ballábbal bevágta a hosszú sarokba (0–1). A gól után kiegyenlítődött a játék, főleg a mezőnyben, helyzetek nélkül folytatódott a meccs. A KSE igyekezett tartani az eredményt, jó védekezés mellett a kék-fehérek gyors kontrákra rendezkedtek be, többször is eljutottak az ellenfél kapujáig, azonban nem tudták befejezni a támadásaikat.

A második félidőben is többnyire a két tizenhatos között folyt a küzdelem, a házigazdák a végjátékban pörgették fel a mérkőzést, az utolsó tíz percben össztűz alá vették a Gabriel Bunduc kapuját, és ennek meg is lett az eredménye: egy perccel a rendes játékidő letelte előtt kiegyenlítettek, 1–1-es döntetlen lett a vége. Ez volt a KSE ötödik döntetlenje a szezonban, a céhes városiak továbbra is tizedikek a rangsorban.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 21. forduló: Foresta Suceava – Kézdivásárhelyi SE 1–1. Gólszerzők: Ionuţ Artenie (89.), illetve Vârtosu Norbert (3.). A KSE kerete a mérkőzésen: Bunduc – Ghinea, Stanciu, Cîrstean, Gajdó, Gazda, Păun, Kanyó, Tompa, Gáll (Esztolyka, 75.), Vârtosu (Hornea, 68.).

A 21. forduló további eredményei: FC Botoşani 2 – SC Oţelul Galaţi 3–3, CSM Focşani – Metalul Buzău 3–0, Şomuz Fălticeni – Sporting Lieşti 0–5, Bucovina Rădăuţi – Ştiinţa Miroslava 2–0, Gloria Buzău – CSM Paşcani 2–1, Ceahlăul Piatra Neamţ – Sănătatea Darabani 3–0.

– Bár benne volt a győzelem ebben a meccsben, összességében igazságos döntetlen született. Jól felkészült csapat ellen játszottunk, ügyesen védekeztünk, a döntő szituációkban nagyon hiányzott leggólerősebb játékosunk, Ştefănescu, sajnos, nem tudtuk növelni góljaink számát. Elégedettek lehetünk az egy ponttal, ha azt nézzük, hogy a második félidőben öt ifjúsági játékossal álltunk ki. Ami viszont nagy biztató, hogy a tavaly látott akarat és küzdőszellem jellemezte a játékunkat, így kötelező a győzelem szombaton Râmnicu Sărat ellen – nyilatkozta lapunknak Gazda József edzőjátékos.