Röviden

Folytatás ősszel

Tegnap legördült a függöny a labdarúgó IV. és V. liga 2017–2018-as idényére, hivatalosan is befejeződött a bajnoki szezon. A IV. ligában a Gelencei Nemere harmadik bajnoki címét gyűjtötte be. Érdekesség, hogy mind a felnőtt, mind az utánpótlás-bajnokságot a gelenceiek nyerték meg. U19-ben a Nemere már túl is van a pontvadászat következő szakaszán, a felsőháromszéki fiatalok Maros megye korosztályos bajnokát, Marosoroszfalut búcsúztatták idegenbeli 2–2 és hazai pályán elért 2–0-s győzelem után, így 4–2-es összesítéssel továbbjutottak a területi elődöntőbe.

A felnőtt pontvadászatban a háromszoros bajnok Nemere 28 mérkőzőséből 22-őt megnyert, 4 döntetlent ért el, és két vereséget szenvedett, gólkülönbsége: 94–23. A gelenceiek osztályozós ellenfele Brassó megye bajnoka, a Brassói SR SE lesz, az első mérkőzést június 16-án vívják Brassóban, a visszavágót egy hétre rá Gelencén rendezik.

A második helyen Papolc, a harmadikon Zágon végzett. A sereghajtó Bölön abban az esetben esik ki, amennyiben a bajnok Gelence nem jut fel a III. ligába.

A 30., utolsó forduló eredményei: Perkő – Bereck 2–4, Bölön – Papolc 2–4, Zágon – Dálnok 3–0 (meg nem jelenésért), Csernáton – Illyefalva 3–2, Kovászna – Gelence 0–2, Réty – Nagyajta 1–2, Ozsdola – Barót 1–2, Bardoc állt.

15. Bölön 28    6      1      21    42-102    19

Az V. ligából Szotyor és Szitabodza léphet szintet, mindkét csapat ősszel a IV. ligában folytatja.

A háromszéki fociidény ténylegesen június 12-én, kedden 17 órától fejeződik be, akkor rendezik a megyei Románkupa-döntőt a Gelencei Nemere és a Papolci FC között. Helyszín: a zágoni stadion, ahol a finálét megelőzően, 15 órától a megyei szakszövetség díjazza a különböző korosztályú bajnokságok legjobbjait.