HÍRHALOM

HÍRHALOM Sport

Asztalitenisz

Országos körforgásban

Szombaton a kézdivásárhelyi sportcsarnok szolgált helyszínéül az országos pingpong Amatur-versenysorozat A-kategóriás viadalának, amelyen 113 amatőr sportoló áll asztalhoz. A résztvevők az ország minden részéről érkeztek a céhes városba, többek közt Botoşani, Jászvásár, Comăneşti, Brassó, Marosvásárhely, Bukarest, Borszék, Fogaras, Gyergyóditró, Barót, Felsőrákos, Csíkszereda, Sepsiszentgyörgy és Kézdivásárhely képviseltette magát. A verseny elérte célját, sikerült népszerűsíteni a sportágat Kézdivásárhelyen és környékén, illetve egyúttal a céhes város is bekapcsolódott az országos körforgásba. A háromszéki pingpongozók letették névjegyüket, hatan közülük – Bartha László, Szálteleki László, Papp Rebeka, Elekes Hunor, Pethő Mihály, Medvés Antal – a dobogóra is felállhattak.

Kezdők: 1. Bartha László (Kurtapatak), 2. Vasile Moca (Bukarest), 3. Szálteleki László (Kézdivásárhely) és id. Bokor Zoltán (Brassó); haladók: 1. Papp Rebeka (Kézdivásárhely/Nagy Mózes SK), 2. Elekes Hunor (Kurtapatak), 3. Gabriel Roşu (Comăneşti) és Kis István (Brassó); open: 1. Vasile Trandafir (Marosvásárhely), 2. Alexandru Bondoc (Brassó), 3. Molnár Arnold (Csíkszereda) és Pethő Mihály (Felsőrákos); elite: 1. Farkas Gábor (Marosvásárhely), 2. Medvés Antal (Kézdivásárhely/Nagy Mózes SK), 3. Vlad Ţipu (Jászvásár) és Liviu Macovei (Brassó).

Az esemény támogatói: Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatala, az önkormányzat sportirodája, Toro Impex, Julius Meinl, Diószegi pékség, Esthetics, Perla Covasnei, Butterfly Románia, Hell-Com.

Gyereknapi-kupa

Június 1–2. között Zilahon 8–10 éves asztalitenisz-palánták számára írtak ki kupaversenyt, amelynek mezőnyében igencsak kitűntek az ügyeskedő háromszéki reménységek. A kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK két lánycsapata közül a Tamás Vivien, Csavar Orsolya és Balázs Boglárka alkotta trió a negyedik lett, egyéniben Canea-Kocsis András a 3. helyen végzett, míg Tamás Vivien az 5–8-ban zárt. A vigaszágra jutott Bejan Hanna második lett.

A megyeszékhelyi Sepsi ISK Márton Ádám, Urus Kristóf és Lukács Balázs alkotta fiúcsapata nem talált legyőzőre, míg a Vargyasi Eszterből, Dénes Annából és Boér Anitából álló lányegyüttes a harmadik helyen végzett, miután nagy csatában 4-3-ra legyőzték az NMSK-t. Márton Ádám egyéniben is a legjobbnak bizonyult, míg Simon Teodora másodikként zárt. Simon a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel Beszterce csapatával.

Cselgáncs

Érmek Nagyszebenből

A kézdivásárhelyi Nagy Mózes Sportklub cselgáncs-szakosztálya négy éremmel tért haza a június 2-án Nagyszebenben megtartott cselgáncs Reménység-kupáról, amelyen a klub hét dzsudokája vett részt. Borcsa Lehel Félix (+60 kg, U12) első, Vida Máté (36 kg, U9) második, míg Baricz Örs (38 kg, U14) és Pál Norbert (30 kg, U10) harmadik helyen zárta a viadalt. A felső-háromszékiek következő versenye az Ozsdola-kupa lesz szombaton, amelyre a környék – Hargita, Maros, Brassó és Kovászna megye – cselgáncsozóit várják.

Küzdősport

Kis harcosok sikerei

A megyeszékhelyi Show Time egyesület szombaton rendezte meg a Little Fighter Kupát, amelyen a kis harcosok karatéban és dzsiudzsicuban bizonyíthatták rátermettségüket. A sepsiszentgyörgyi Shoto Team (edző: Préda Csaba) tizennégy sportolóval nevezett be a karateviadalra, és huszonöt dobogós helyezéssel – nyolc első, tizenhárom második és négy harmadik – a legeredményesebb klubnak járó serleggel távozhatott. Eredményeik: első hely: Solymosi Balázs, Kovács Regina, Kovács Krisztián, Cosmin Scurtu, Dumitru Vivien, Vlad Scurtu; második hely: Sándor Edwárd Ramon, Both Milán, Schiller Richárd, Borbély Milán, Nistor Maya Miruna, Csáki Rareş, György Edina; harmadik hely: György Edina, Solymosi Balázs, Kovács Regina, Rareş Nistor.

A szintén megyeszékhelyi Art Of The Samurai (edző: Szőke Attila) dzsiudzsicuban bizonyított, a sportágon belül ők lettek a legjobb csapat. Eredményeik: első hely: Domokos Dorottya, Tankó Nimród, Oláh Gergő, Zöldi Kincső, Szotyori Koppány, Lőrincz-Ugron Etele; második hely: Czerék Helga, Lőrincz-Ugron Zselyke, Lőrincz-Ugron Csengele, Szotyori Bottyán, Zöldi Zselyke, Kászoni Áron, Tana Szende Orsolya, Fazakas Szabolcs, Szimjon Szilárd Ákos; harmadik hely: Cojocaru Dániel Krisztián, Bajkuj Barna Tas, Lupuj Csongor, Kis-Vizoli Kevend, Dóczé István Balázs.

Úszás

Svájci diadal

A sepsiszentgyörgyi Ciprian SK úszótehetsége, Maria Raluca Artene egy első és két második helyezést ért el a június 3–4-én a svájci Bellinzonában megtartott Meeting Internazionale del Castello nevet viselő viadal 46. kiírásán. A 14 esztendős Artene ifjúsági kategóriában méretkezett meg a szabadtéri viadalon, amelyen több mint kétszázötvenen álltak rajtkőre. A fiatal sportoló a verseny első napján 50 méter háton diadalmaskodott (32.77 mp), majd az úszásnem 200 méteres próbájában második lett 2:31.87-es idővel. A második versenynapon újból hátúszásban bizonyított Ciprian Grosu tanítványa, 100 méteren is második helyen végzett (1:10.75).