Téli szünet a Szuperligában

Téli szünet a Szuperligában Sport

Hatalmas meglepetéssel zárult a labdarúgó Szuperliga őszi szezonjának zárómérkőzése, az FC Hermannstadt a hosszabbításban szerzett találattal mind a három pontot elvitte a Kolozsvári CFR otthonából. A címvédő elszalasztotta a lehetőségét, hogy az élre álljon, a nagyszebeniek viszont ezzel a bravúros győzelemmel megelőzték a Sepsi OSK-t, feljöttek a hatodik helyre, és a felsőházban töltik a téli szünetet.

A bajnokság egyértelmű meglepetéscsapatának számító, újonc nagyszebeniek két hangzatos győzelemmel zárták az évet, hiszen az előző fordulóban hazai pályán 4–0-ra múlták felül az éllovas Konstancai Farult, amely kihasználva a CFR vereségét, megőrizte egypontos előnyét a ranglista élén. A Hermannstadt éppen a téli szünet előtt feljött a hatodik, utolsó felsőházi rájátszást érő helyre, letaszítva onnan a Sepsi OSK-t. A sepsiszentgyörgyiek hullámzó teljesítményt nyújtottak az ősszel, sokáig alsóházi helyen álltak, de aztán az idei utolsó öt fordulóra kiváló formába lendültek, négy győzelmet szereztek, azt viszont bánhatják, hogy a 20. fordulóban a Voluntari elleni 1–1-es hazai döntetlennel értékes pontokat veszítettek. Mögöttük a Petrolulnak is komoly esélye van elcsípni az utolsó felsőházi helyet, amelynek eléréséről még az FC Voluntari sem tett le.

A bajnokság első részét a Farul uralta, legutóbbi négy mérkőzéséből azonban csak egyet nyert meg Gheorghe Hagi csapata, a szezon eddigi legnagyobb gólkülönbségű győzelmével 8–0-ra kiütötte az FC Botoșani-t. A címvédő Kolozsvári CFR fokozatosan zárkózott fel az őszi szezon végére, múlt héten az FCSB ellen idegenben bepótolt és megnyert rangadó és a Farul újabb pontvesztése után megvolt az esélye, hogy az első helyen zárja az évet, de ezt elszalasztotta. A rivális FCSB harmatgyengén kezdte a szezont, sokáig beragadt az alsóházba, de aztán magára talált, és az utóbbi időben remek formába került, sikerült felérnie a dobogóra. Az Universitatea Craiova és a Rapid felemásan teljesítettek, de vélhetően nem lesz veszélyben a felsőházi rájátszásba jutásuk.

A Szuperligában téli szünet következik, de nem sokáig áll a bajnokság. Január harmadik hétvégéjén már ismét pályára lépnek a csapatok, ekkor a Sepsi OSK a Rapid otthonába látogat. Az alapszakaszból még kilenc forduló maradt hátra.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, a 21. forduló eredményei: Voluntari–Konstancai Farul 1–1, Sepsi OSK–Kolozsvári U 2–1, Universitatea Craiova–Chindia Târgoviște 3–0, FC Argeș–CS Mioveni 2–2, Petrolul Ploiești–FCU Craiova 1–1, UTA–Bukaresti Rapid 1–1, FCSB–FC Botoșani 1–0, Kolozsvári CFR–FC Hermannstadt 0–1.

A következő forduló (január 21.) programja: Rapid–Sepsi OSK, Mioveni–Petrolul, Chindia–FC Argeș, Botoșani–Craiovai U, FC U Craiova–UTA, Hermannstadt–FCSB, Farul–Kolozsvári CFR és Kolozsvári U–Voluntari.