Röviden

Döntetlen lett a vége

A labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében, a párharc első felvonásán a Real Madrid hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Chelsea-vel. Az angol együttes Christian Pulisic találata révén jutott előnyhöz, ezzel Pulisic lett az első amerikai labdarúgó, aki BL-elődöntőben gólt szerzett. Az egyenlítő gól Karim Benzema nevéhez fűződik: egy kicsiben elvégzett bal oldali szögletet követően Marcelo beadta a labdát, Casemiro fejelt, Éder Militao csúsztatott, végül Benzema félfordulatból közvetlenül a léc alá bombázott (1–1). A francia csatár pályafutása 71. gólját szerezte a BL-ben, ezzel beérte Raúlt, s az örökranglistán csak Cristiano Ronaldo (134), Lionel Messi (120) és Robert Lewandowski (73) előzi meg. Több gól nem született, az eseménydús kezdés után szinte unalomba fulladt a mérkőzés. A végeredménnyel minden bizonnyal a Chelsea lehet elégedettebb, de a jövő szerdai visszavágón a Real Madridnak is minden esélye megvan rá, hogy kiharcolja a döntőbe jutást.

Jön a sprintkvalifikáció

A Brit Nagydíjnak otthont adó Silverstone hivatalosan is megerősítette, hogy ők rendezik a Forma–1 történetének első sprintkvalifikációját. A Forma–1 vezetősége és csapatai hétfőn szavazták meg, hogy 2021-ben három helyszínen szakítanak a nagydíjhétvégék hagyományos lebonyolítási módjával, és tesztelni fogják a sprintkvalifikáció ötletét. Az idei Brit Nagydíjat július 16-a és 18-a között tartják, vagyis a királykategória történetének első „miniversenyét” július 17-én szombaton fogjuk látni. A sprintkvalifikációval tűzdelt nagydíjhétvégék menetrendje jelentősen átalakul a megszokottakhoz képest. Az új szisztémában pénteken egy 60 perces szabadedzést követően délután a hagyományos háromrészes időmérő edzést rendezik meg, ami a szombati sprintverseny rajtfelállásáról fog dönteni. Szombaton egy újabb 60 perces szabadedzést követően jön a vasárnapi verseny rajthelyeiről döntő sprintkvalifikáció, mely egy várhatóan 25-30 perces, 100 kilométeres futam lesz, kötelező kerékcsere nélkül. A másik két idei sprintversenyre a legnagyobb eséllyel Monza, valamint Interlagos pályázik.