Nyert a Sepsi-SIC, kikapott a KSE

Nyert a Sepsi-SIC, kikapott a KSE Sport

Az idény során először játszottak hazai pályán a háromszéki kosárlabdacsapatok a női Nemzeti Ligában. A KSE-nek a hazai parkett nem hozott szerencsét szombaton, a kék-fehérek alulmaradtak az esélyesebb Rapiddal szemben, ellenben a címvédő Sepsi-SIC vasárnap magabiztosan rászámolt a Târgoviștére a 2. fordulóban.

Nem bírt meglepetést okozni a KSE a jóval esélyesebb Rapiddal szemben, a céhes városiaknak voltak ugyan jó pillanataik a mérkőzés során, de a játék minden elemében jobbnak bizonyuló fővárosiak győzelme nem forgott veszélyben. Biszak Boglárka és Teodora Neagu kosárváltása vezette fel a találkozót, majd Biszak újabb kosarával és Mitrovic triplájával már 7–2-vel ment a hazai csapat, mire a fővárosiak feleszméltek, és Motley vezérletével átvették a vezetést. A szoros első tíz perc után 12–15 állt az eredményjelzőn, viszont a második negyedben a kék-fehérek csak 19–20-ig tudták tartani a lépést a hatékonyabban dobó ellenféllel, amely nagyszünetre már tíz ponttal vezetett (27–37). A harmadik szakasz elején Mitrovic, Hawks és Debreczi három pontra faragták le a kézdi hátrányt (36–39), azonban ennél többre nem futotta erejükből, a hárompontos és a büntetődobások is rendre kimaradtak, így nem volt kérdés a győztes kiléte, a Rapid végül 16 ponttal nyert. A KSE legközelebb szombaton idegenben, Târgoviște vendégeként bizonyíthat.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 2. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Bukaresti Rapid 63–79 (12–15, 15–22, 20–25, 16–17). KSE: Debreczi 9 pont, Hawks 11/3, Mitrovic 14/3, Wilson 5, Biszak 11/3. Cserék: Corda 8/6, Kozman 3/3, Domokos 2. Vezetőedző: Ljubomir Kolarevic. Rapid: Popescu, Vitulova 9, Irimia 10, Motley 21/6, Neagu 2. Cserék: Stanici 16/12, Ghiță 7, Solopova 10/6, Duță, Vaida 4. Vezetőedző: Orlando Sandro.

2–2-nél volt először és utoljára egálban a Sepsi-SIC és a Târgoviște, innentől a háromszéki együttes uralta a meccset, már az első négy perc után kétszámjegyű különbséget regisztrálhattunk. A támadásban kiváló formát mutató zöld-fehérek folyamatosan növelték előnyüket, és gyakorlatilag már az első negyed végére eldöntötték a mérkőzést (37–10). Innentől csak egy csapat volt a pályán, Hristováék folyamatosan szórták a kosarakat – miközben a dâmbovițaiaknak mindössze hat pontot engedélyeztek –, a különbség pedig egyre csak nőtt. Féltávnál Cave 18, Ghizilă pedig 12 pontnál járt, a zöld-fehérek pedig 48 ponttal vezettek (64–16). A harmadik szakaszban tovább nyílt az olló, a 91–24-ről induló zárónegyedben Hristova közelijével a százas határt is átlépte a Sepsi-SIC, 87 pontos (!) pontos siker lett a vége.

Sepsi-SIC – Târgoviște 119–32 (37–10, 27–6, 27–8, 28–8). Sepsi-SIC: Mititelu 4, Ghizilă 14/12, Jones 3/3, Jespersen 18/6, Cave 18. Cserék: Mikes, Cătinean 11/3, Kmetovska 18, Gödri-Părău 2, Mununga 15, Pop 2, Hristova 14. Edző: Zoran Mikes. Târgoviște: Doba 2, Tănase 2, Badi 8, Dumitru 4, Stoenescu 4. Cserék: Spineanu, Ignat-Kleeman 7, Rizea, Ivan 5. Edző: Cătălin Tănase.

Fotó: Tofán Levente