Győzött a tapasztalat

Az odavágó után a visszavágón is legyőzte a KSE-t a tapasztaltabb Sepsi–SIC2, amely vasárnap 11 pontot vert rá kézdivásárhelyi ellenfelére a női kosárlabda I. liga 9. fordulójában. A női U18-as bajnokságban mindkét háromszéki együttes számára termett babér szombaton.

Vasárnap fordulatokban gazdag, izgalmas háromszéki rangadót rendeztek a női másodosztályban, a Szabó Kati Sportcsarnokbeli mérkőzésen a Sepsi–SIC másodcsapata Kilin Tünde vezényletével 11 pontos győzelmet ért el a KSE ellen. A céhes városiak három negyeden át méltó ellenfelei voltak a sepsiszentgyörgyieknek, ám a második tíz percben elkönyvelt tíz pontos hátrányuk megpecsételte sorsukat. Végeredmény: 68–57 (12–15, 23–13, 14–11, 19–18). Sepsi–SIC2: Kilin 19/9, Kokovay, Holinka 7/3, Lazăr 23/6, Draguslava 11/6, Sándor, Bölöni, Belényesi, Kovács Kincső 8, Taranek, Kovács Kriszta, Jakab. Edző: Nemes Áron. KSE: Debreczi 16/3, Voloncs 4, Kászoni, Kovács 6/3, Csurulya 18/3, Incze 5/3, Czimbalmos, Fejér, Istók, Biszak 8, Csillag, Csíki. Edző: Ljubomir Kolarevic. A Sepsi–SIC2 ma 17 órától a Galaci Phoenix 2 vendége lesz.

A női U18-as bajnokság elődöntős szakaszában mindkét együttesünk győztesen hagyta el a játékteret idegenben. A II-es csoportban érdekelt kézdivásárhelyi Nagy Mózes Sportklub a fővárosi Rapid otthonában semmit sem bízott a véletlenre és 59–40 (10–13, 26–8, 10–10, 13–9) arányban diadalmaskodott. Az NMSK kerete: Csurulya 23/6, Voloncs 11, Biszak 9, Bartók 5/3, Czimbalmos 4/3, Kovács 3, Incze 2, Csillag 2, Fejér, Istók, Rendy, Csiki. Az I-es csoportba besorolt megyeszékhelyi Sepsi ISK szintén a fővárosban győzedelmeskedett, Nemes Áron tanítványai eredményes játékkal 56–49-re verték a Bukaresti Championst. A szombati 3. fordulóban a Sepsi ISK a Târgoviştei ISK-t látja vendégül, míg az NMSK a Brassói Olimpia otthonába látogat.