A Spártaiak győztek

A Spártaiak győztek Sport

Három helyszínen, nagy érdeklődés közepette zajlott Sepsiszentgyörgyön a Háromszék-kupa hatodik kiírása, szombaton és vasárnap összesen 40 csapat kergette a labdát a nemzetközi kispályás labdarúgótornán.

A 32 csapatos férfimezőnyben a sepsiszentgyörgyi Spartanii diadalmaskodott, miután a döntőben 2-0-ra legyőzte a szintén megyeszékhelyi Colo-Colo együttesét. A bronzérem a marosvásárhelyi FRAdynak jutott, miután 3-2-re verte a brassói Revive Sport & Lifestyle-t. A torna gólkirályi címét Paraschiv Daniel (Revive Sport & Lifestyle) érdemelte ki, a legjobb játékosnak Dîrstaru Sabint (Spartanii), míg a legjobb kapusnak Recsenyédi Hunort (Colo-Colo) választották. A fair play-díj a Screw Bolt csapatának jutott, míg a torna éjszaka ördögei címet a magyarországi Sanyi és a barátai kapták. A nyolc csapatos női mezőny döntőjében a brassói No Name 3-0-ra nyert a megyeszékhelyi Code Red-del szemben, a Csíkszeredai SC lett a bronzérmes. A torna legjobb játékosának Chiper Roxanát (No Name) nevezték ki, a legjobb kapusnak járó díjat Florea Mónika (Code Red) vihette haza, a gólkirály pedig Popescu Magdolna (Csíkszereda SC) lett.