A 13. Sportnapok kínálata

A 13. Sportnapok kínálata Sport

Tizenharmadik kiadásához érkezett a sepsiszentgyörgyi Sportnapok, amely egyre bővülő programkínálatával méltán tart jogot a térség legnagyobb, legsokoldalúbb sportrendezvénye címére. A szervezők idénre is számtalan újdonsággal készültek, ki lehet próbálni a hőlégballonos repülést, illetve az autóversenyzés nyújtotta élményt a Racing Sim szimulátorral. A körkörös kerékpáros pumpapálya is érdekes élményt ígér, csakúgy, mint a két tehetséges motorkerékpárosunk, Tompa Krisztián és Ördög Zoltán szombati látványos bemutatója.

 

Szeptember 20., péntek

Városközpont, Szabadság tér

18.00 A Sportnapok hivatalos megnyitója

18.10 A Gyermekek Palotája tánccsoportjának bemutatója (oktató: Molnár Enikő)

18.00 Hőlégballon-emelkedések – egykori Bodok szálló parkírozója

18.15 Estera Dobre-tiszteletfutás. A résztvevők a városközpont területén kialakított pályán szaladnak egy kört

18.30 Olimpiai színek stafétája (Olimpiai Akadémia, Révész Katalin, Szakács Réka)

18.30 Nightride – Bikewalk by night (Vocalcycle)

21.20 Tűzzsonglőrök

 

Sepsi Aréna nagyterem

14.00 U18-as kosárlabda-kupa fiúknak (ISK Sepsi, Bernád Levente)

16.00 U18-as kosárlabda-kupa lányoknak (ISK Sepsi, Bordás Noémi)

Sepsi Aréna kisterem

16.00 U16-os kosárlabda-kupa fiúknak (ISK Sepsi, Bernád Levente)

 

Sepsi Aréna tér:

17.00 „Bevezetés a sportba” – Aréna-program, nyílt nap óvodai és kisiskolás csoportok részvételével

Szeptember 21., szombat

Sepsi Aréna tér

9.30 Streetball (ACS Salema, Szonda Arnold). Korosztályok: U12 vegyes, U15 lány és fiú, Open vegyes

10.00 Retróautó-kiállítás (Perpits Thomas)

10.00 Baranta – Bot és ostor verseny (Vinca Minor Egyesület, Vinter Zelinda)

10.00 Teqball

10.00 Airsoft (ACS Warlords)

11.00 Gokart (Gyermekek palotája, Kerekes Jenő)

11.15 és 13.15 Street workout show a Romanians Got Talentben résztvevő Street Workout Romania csapatával

12.00 Fedezd fel a búvárkodást (Víz Alatti Kutatások Központja, Szabó Kolos) – elméleti és gyakorlati oktatás (rossz idő esetén az uszodában)

18.00 Supercross Show Tompa Krisztiánnal és Ördög Zoltánnal az épülőfélben lévő focistadion belsejében

18.00 Hőlégballon-emelkedés az Aréna mellett

 

Sepsi Aréna – színpad

10.00 Interval Training-bemutató (oktató: Tompa Eszter)

10.45 Kutyaoktatás-bemutató –(AS. Smart Dogs Club)

11.20 H.I.I.T-edzés-bemutató (oktató: Bartha Beáta)

12.05 Gymstick-bemutató (oktató: Pádár Mihaela)

12.50 Body & Mind Zumba-bemutató (Sport-All SC, oktató: Sándor Lilla)

13.15 Harcművészet-bemutató (Shoto Team, Préda Csaba)

13.40 Step Aerobic-bemutató (oktató: Incze Eszter)

14.25 Modern tánc (Gyermekek Palotája, oktató: Molnár Enikő)

15.20 Társaságitánc-bemutató (Blue Moon, oktatók: Barabás Bea és Sánta Máté)

15.40 Harcművészet-bemutató (Sport-All SC, Vass Hunor)

16.15 ALPHA Strength & Functional Training-bemutató (oktató: Tontsch Szilárd)

17.00 Ida Aerobik-bemutató (oktató: Kelemen Ida)

 

Sepsi Aréna tér – Életmód Sátor

9.00 Reggeli torna Encivel (Szőcs Enikő)

10.00 Gerinctorna (Magyarosi Orsolya)

11.00 Sport pozitív hatásai a gyerek egészséges fejlődésére (Dr. Bodó Erika)

12.00 Táplálkozás-kerekasztal (vezeti: Szőcs Enikő)

13.30 Sportsérülések – izomláncok helyes használata (Magyarosi Orsolya)

14.30 Streching – Nyújtsunk helyesen (Magyarosi Orsolya)

15.00 Sportolók kerekasztala (vezeti: Szőcs Károly-Csaba)

16.00 Sportpszichológia: Miért sportoljon a gyerek (Karikás Emőke)

17.00 Hogyan kovácsolj előnyt a „hátrányodból”, beszélgetés Kercsóval (Keresztes Zsolt)

18.00 Idézzük fel az aerobikrekord pillanatait (Kelemen Ida és a rekorderek)

 

Sepsi Aréna nagyterem

9.00 Asztalitenisz-bajnokság (Sportiskola, Kocsis Balázs) – gyerekek számára

9.00 Asztalitenisz-bajnokság (ACS Topspin, Oláh Székely Olivér) – felnőttek részére

9.00 Old Boys-kézilabdakupa (Duna Delta Vándorai SE, Lakatos Pál)

10.00 Küzdősportverseny és -bemutató (Samurai OPS, Olteanu Petru)

10.00 Próbáld ki az Racing SIM-et (Soos Racing Simulator Kft.), egyedi autóversenyzés élmény szimulátorral (10 lej /10 perc)

13.00 Buborékfoci

16.00 Női 3×3 kosárlabda-bajnokság (Sepsi–SIC)

19.00 Kerekesszékes kosárlabda

20.00 Sepsiszentgyörgy és Kézdivásárhely öregfiú minifoci-válogatottjainak mérkőzése

 

Sepsi Aréna kisterem

9.00 U13-as lány kosárlabda-bajnokság (Sepsi ISK, Kovásch Norbert)

13.00 Öregfiúk focimeccs: Minifoot Sepsiszentgyörgy – Old Boys Szováta

14.00 U12-es fiú kosárlabda-bajnokság (Salema Egyesület, Dombi Szabolcs)

 

Sepsi Aréna nagy konferenciaterem

(A székelyek a Magasban Egyesület szervezésében)

9.30 Medical Taping (Prevent, Tóth Anna Mária)

11.00 Beszélgetés Estera Dobre olimpikon birkózóval

13.30 Kaukázus expedíció 2019, beszélgetés a résztvevőkkel

15.00 Beszélgetés Bagoly Levi kerékpárossal

16.30 Sportantropometria, sportági felmérések Major Beáta Zitával

 

Sepsi Jégcsarnok

10.00 U8-as Fogarasi Zoltán-emléktorna (Királypingvinek Egyesület, Kernászt Huba Attila)

16.00 Műkorcsolya-bemutató (Királypingvinek Egyesület, Petra Knezevic Kolarevic)

18.00 Jégparty gyerekeknek

20.00 Jégparty Dj Bagoly Levivel

 

Sepsi Aréna teniszpálya

9.00 Teniszbajnokság (Ráduly Imre) – Ifjúsági fiúk-lányok, illetve felnőtt vegyes párosok részére

 

Aréna / Sepsi OSK focipálya

9.00 U15-ös gyerekfoci-bajnokság

9.00 U13-as gyerekfoci-bajnokság

 

Egyéb helyszínek:

9.00 Floorball (Sepsi Vikings, Dallos Dániel) – kapusedzés a svéd Stefan Flöjt edzővel a Szabó Kati Sportcsarnokban

10.00 Squash nyílt nap (Squash Egyesület, Bara Hunor) – városi uszoda épülete, 2 emelet

10.00 Birkózás – Baczoni Emlékverseny (Sepsi ISK) – az egykori Kós Károly Iskola sporttermében

17.00 Amatőr floorball Kupa (Sepsi Vikings, Dallos Dániel), a Szabó Kati Sportcsarnokban

Szeptember 22., vasárnap

Sepsi Aréna tér

9.30 Kis bajnokok versenyei (Triastes SE, Jakab Benke Hajnalka) – bicikli, futóbicikli, futás, görkorcsolya, roller versenyek 8 év alatti gyerekeknek

10.00 Lovagoltatás (Barabás Lovarda, Árkos) – ingyenes

10.00 Fedezd fel a búvárkodást (Víz Alatti Kutatások Központja, Szabó Kolos)

10.00 Lábtenisz-kupa (Péter Árpád) a Berde Áron Líceumban

10.00 Airsoft (ACS Warlords)

11.00 Sportágválasztó

11.00 Orbán Bara Gábor Trial Suli

12.00 Lovastorna (Wolf Sport és Szabadidős Egyesület – Ambrus Szabolcs)

 

Sepsi Aréna nagy konferenciaterem

17.00 Beszélgetés László Csabával, a Sepsi OSK vezetőedzőjével

 

Sepsi Aréna – színpad

10.20  ÜgyesEb kutyaoktatói bemutató (ÜgyesEb, Csíkszereda, Boga Csaba

10.45 Gyerekzumba-bemutató (Tittesz Tünde)

11.20 Zumba toning (oktató: Tittesz Tünde)

11.55 BodyART (oktató: Sylvester Réka).

12.35 Shape Up (oktató:Szigeti Noémi)

13.20 Orbán Bara Gábor Trial Show

13.55 Tae Bo-bemutató (Gal Radu)

14.35 Z Dance by Sport-All, tánc mindenkinek (Vitus Kinga és Sándor Lilla)

15.15 Sepsi OSK közönségtalálkozó

15.50 Shotokan karate (Show Time Egyesület, Duculeț Antoniu)

16.25 Brazil dzsúdzsucu (Show TimeEgyesület, Carp Silviu Ionuț)

17.00 Birkózás-bemutató (Sepsi ISK, oktatók: Kertész Dávid és Hatos Péter)

17.25 Judobemutató (Gakusei Egyesület, oktató: Fábián Levente)

18.00 Zöldi Lara-koncert

 

Sepsi Aréna – Életmód Sátor

10.00 Napköszöntő jóga (Sándor Lilla)

11.00 Pilates (Tompa Szende)

12.00 Kanga training – edzünk együtt a babával (Martis Noémi)

13.00 Ingyenes életmódváltás konzultációk (Healthy Vibes)

13.00 Szájhigiénia (dr. Nagy Előd)

14.00 Kullancscsípés – mire figyeljünk? (dr. Török Tímea)

14.30 Mozogj a stroke ellen! (dr. Török Tímea)

15.00 Workshop: Helyes életmódváltás (Szőcs Enikő)

16.00 Alternatív gyógyászat és meridián torna (Keresztes Tünde Cini)

 

Sepsi Aréna nagyterem

9.00 Női 3×3 kosárlabda-bajnokság (Sepsi–SIC)

9.00 Sakkverseny (Szent György Lovag Sakk Klub, László Zoltán)

12.00 Floorball-kupa Sepsi Open (Sepsi Vikings Floorball Club)

 

Sepsi Aréna kisterem

8.00 Ifjúsági IV. minikézilabda-bajnokság (Sepsi ISK, Vida Attila)

12.00 Amatőr felnőtt kézilabda-bajnokság

14.00 Újságíró–színész–politikus teremfoci-bajnokság

16.00 Női labdarúgó-bajnokság (Triastes Egyesület, Jakab Benke Hajnalka)

 

Sepsi Jégcsarnok

10.00 U10-es Fogarasi Zoltán-emléktorna (Királypingvinek Egyesület, Kernászt Huba Attila)

16.00 Felnőtt jégkorongbajnokság

 

Sepsi Aréna teniszpálya

9.00 Teniszbajnokság (Ráduly Imre)

 

űSepsi Aréna/ OSK műfüves futballpálya

08.45 U19-es labdarúgó-mérkőzés: Sepsi OSK–Bardóc

11.00 Felnőtt IV. ligás labdarúgó-mérkőzés Sepsi OSK–Bardoc

13.00 Pedagógus labdarúgókupa (Pro Sepsi Egyesület, Nemes Előd)

 

Egyéb helyszínek:

13.00 Speed Racing gyorsulási autóverseny (Auto Crono Egyesület, Simon Árpád) — Helyszín: az illyefalvi út

Állandó programok:

10.00 Gyermekmegőrző (Máltai Szeretetszolgálat) 16.00 óráig

10.00 Légvárak

10.00 Elektromoskerékpár-bérlés (RentE Kolozsvár)

10.00 Pumptrack (Zarox Marosvásárhely)

10.00 Társasjáték az Aréna folyosóin (Oblyo store)

Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.