Hirmondo

Különféle gondok napirenden

Különféle gondok napirenden

31-i ülésén több önkormányzati képviselő is kérdéseket intézett Benedek-Huszár János polgármesterhez, miután a soros ülés ezúttal „különfélék” napirendi pontot is tartalmazott, vagyis a képviselők lehetőséget kaptak gondjaik előterjesztésére.

Bán István tanácsos például arra volt kíváncsi, mire fizetett ki 48 ezer lejt a baróti városháza a Keresztély SNC cégnek, ugyanakkor azt is megkérdezte, milyen tevékenységet végzett el a Meridian Invest Kft., amelynek 29.750 lejt fizetett a polgármesteri hivatal?

Hirdetés
Hirdetés

A polgármester válaszából kiderült, a Keresztély SNC a baróti iskolahálózat jelenlegi helyzetének és átalakításának lehetőségeiről készített tanulmányt, melyre azért volt szükség, mert az elmúlt nyáron, amikor az elöljáró javasolta a baróti iskolák összevonását, több tanácsos azt hiányolta, hogy nincs a kezükben egy tanulmány, amely kimutatná ennek szükségességét vagy esetleg hiábavalóságát, ezért rendelték meg ezt a tanulmányt. Benedek-Huszár kifejtette, egy 150 oldalas munkáról van szó, és hamarosan a tanácsosok is megkapják mind nyomtatott, mind elektronikus formátumban.

– Ezek után önök is eldönthetik, hogy támogatják vagy elutasítják az iskola-összevonást – nyomatékosította az elöljáró.

A Meridian Invest céggel kapcsolatos kérdésre nem tudott válaszolni, azt mondta, sok cégnek fizetnek ki számlákat, mindegyiket nem ismerheti fejből, utána kell néznie.

A gázvállalat mossa kezeit

Szabó Péter tanácsost az érdekelte, vajon a Béke utcával szembeni, Rózsa úti útakadályt, mely egy beszakadt aknatető miatt keletkezett, mikor fogják kijavítani? Benedek-Huszár neki elmagyarázta, hogy az akna a gázvállalathoz tartozik, és mint ilyen, a hibát nekik kellene kijavítaniuk.

– Mi már akkor jeleztük nekik a hibát, amikor csak megsüllyedt az akna, de eddig csak annyit csináltak, hogy elkerítették. Azóta már három alkalommal is felszólítottam őket, tegyenek valamit, de azt mondták, nekik is kell várniuk egy cégre, mert ezeket a típusú munkálatokat egy adott cég végzi, amely ebben az ügyben még nem lépett, arra hivatkozva, hogy helyben kell megönteni az aknatetőt, télidőben pedig az nem lehetséges. Ez egy bosszantó dolog, mert azt hiszik az emberek, hogy a polgármesteri hivatal hanyagsága miatt van így, de nekünk semmi közünk, az akna a gázvállalaté. Hamarosan írásban is felszólítjuk őket, hátha lépnek végre valamit – közölte a polgármester.

A villanyoszlopok sem a városé

Ráduly Róbert fiatal tanácsos egy valószínűleg sok baróti polgárt bosszantó ügyben fordult a polgármesterhez. Kérdése az volt, hogy a villanyoszlopokról vajon kik és mikor fogják eltávolítani a sok lelógó, fölöslegessé vált drótkötelet, egyáltalán létezik-e erre valamilyen szabályozás?
– Sok helyen annyi a kábel az oszlopokon, hogy azok mindjárt kidőlnek! – fogalmazott Ráduly.
A polgármester őt se biztatta túl sok jóval. Kifejtette, a villanyoszlopok, amelyeken a kábelek vannak, az Electrica vállalat tulajdonát képezik. Tehát az önkormányzatnak nincs arra rálátása, hogy milyen kábelek vannak egy oszlopon, hogy a húsz szál közül éppen melyik működik, s melyik nem, tehát hozzájuk sem tudnak nyúlni.

Víztartály víz nélkül

A felsőrákosi Kotecz Attila azt tette szóvá, hogy hiába van már egy éve vízvezeték Felsőrákoson, mert az egyelőre inkább csak bosszúságot okoz.

– Már másodszor fordul elő, hogy a falu feletti víztartályból kifogyott a víz, és éppen hétvégére, úgyhogy a vasárnapunkat telefonálgatással, intézkedéssel töltöttük, mire a nap végére valahogy megoldódott a gond. Nem lehetne ennek valahogy elejét venni? – tudakozott.

Neki Szakács László alpolgármester válaszolt.

– A felsőrákosi vízhálózat problémája elég kényes ügy, mert már egy éve, hogy a faluban van vezetékes víz, ami bár kiesésekkel, de működik, viszont a hálózat végleges átvétele még nem történt meg. Emiatt a város nem fér hozzá a hálózat minden egyes pontjához, például a falu feletti víztartályhoz sem. Ennek okán addig beavatkozni sem tudunk a hálózat működésébe, míg át nem vesszük. Ebből kifolyólag még szerződések sincsenek kötve a faluban. Ezt az áldatlan állapotot meg kell oldani, viszont egyszer meg kell oldanunk annak a területnek a tulajdonjogi kérdését, melyen a víztartály található, ugyanakkor a számvevőszék a víztartályhoz vezető út kérdésében is kivetnivalót talált, ezt is tisztáznunk kell. Amíg ezek nem történnek meg, átvenni sem tudjuk a hálózatot. A víztartály területe „idegen” terület, ahova nekünk nincs bejárásunk. Ahogy a baróti vízszolgáltató átveszi, akkor biztosítani fogják a zavartalan működését – magyarázta az alpolgármester. 

Hozzászólások