430 éves a Márk-adománylevél
Erdélyben, Háromszéken, még pontosabban Orbaiszéken járunk az 1500-as évek végén. Bá...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Meleg, baráti szavakkal üdvözölte a vendéget és művészetének Brassóból is szép számban érkező kedvelőit Vécsi Nagy Zoltán, a kiállításnak április 26-ih otthont biztosító intézmény vezetője.
A szintén brassói illetőségű Ziegler Ágnes, az alkotó életútjának tömör ismertetésével indította a kiállítást megnyitó, és ez alkalomból kiadott katalógusban három nyelven olvasható beszédét, amelynek találóan A vonal ereje címet adta. Ennek során megtudhattuk, hogy Ábrahám Jakab Csíklázárfalván született 1952-ben. A marosvásárhelyi Zene és Képzőművészeti Középiskola után, a kolozsvári Ion Andreescu Képzőművészeti Egyetem grafikai szakán folytatta tanulmányait. Az egyetem kiváló eredménnyel való elvégzése után (1976), kérésére a Székelyföldhöz közeli Brassóba került, ahol a Nivea kozmetikai gyár formatervezője lett. Az 1989-es rendszerváltás, illetve a gyár megszűnése után a tanügyben dolgozott nyugdíjazásáig (2017). Rendkívül gazdag munkásságát számtalan egyéni és csoportos tárlat, tábori részvétel és publikáció fémjelzi.
A szakember szerint Ábrahám Jakab művészetének legszembetűnőbb és leginkább méltatott jellegzetessége, a rendkívüli rajztehetség, amely „műfajtól függetlenül sugárzik át” az alkotásain. Fő jellemzője pedig az erő, hiszen „már vonalának akkora ereje van, hogy könnyedén alkot élő, pulzáló, erőtől duzzadó figurákat, kompozíciókat, tölt ki tereket, teremt világot. De kompozíciói is erőtől feszülnek, mozgalmasságtól duzzadnak akkor is, ha a rajta szereplő alakok nincsenek mozgásban. Erőt sugároznak kedvenc, ismételten megjelenített állatalakjai, a ló és az ökör is…. Ez a mindenből áradó erő” azonban „nem üres és haszontalan izomvillogtatás, hanem a lélek bátran megélt kifejezése.”
A rendezvény meghitt hangulatát Szigyártó Mária éneke és férje, Szigyártó Péter zongorajátéka tette teljesebbé.