Építkezés a megmentő
2020-ban a háromszéki emberek egészségének és biztonságának védelme volt a legfontos...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A 80 ezer euró értékű projekt fő nyertesei Muntyán Gyula illyefalvi gazda, a Meotis tejfeldolgozó és a Téglás panzió. Az első biztosítja a tejet a Meotisnak, a panzió pedig mint közvetlen értékesítési pont szerepel a Meolat néven népszerűsített láncban.
Ahogy Klárik Attila, a LAM igazgatója a Téglás panzióban szervezett múlt heti sajtótájékoztatón elmondta, az idő bebizonyította, hogy a helyi termelőknek egyetlen esélye a multikkal szemben az alulról induló szövetkezés, amelynek nagy hagyományait térségünkben a kommunizmus rombolta le alaposan. A kapitalista országokban viszont a jelenben is nagyon jól működő szövetkezetek léteznek.
A Meolat-láncban résztvevők érdekszövetsége is a bizalmon alapul, a tagok évtizedek óta ismerik egymást, a Meotis sajtgyár a LAM-mal egyidős, 25 éves vállalkozás, mely az uniós csatlakozás után is talpon maradt nagyon sok más tejfeldolgozóval ellentétben. (A 2007-ben meglévő 32 tejfeldolgozóval ellentétben ma már csak négy működik megyében.) Ezzel az értékesítési lánccal, szövetkezéssel egy mintát is próbálnak felmutatni, rábírni másokat is a szövetkezésre – nézett a jövőbe Klárik.
A partnerségi társulás egy honlapot is működtetett, a pályázati pénz nagyobb része egyébként a termékek és a forgalmazó kis webáruház népszerűsítésére fordítandó, ennek érdekében 12 rendezvényt is szervezniük kell a működtetőknek. A www.meolat.ro weboldalon, amelyet a Stormer reklámügynökség részéről Igyártó Réka mutatott be, megtalálhatóak azok a tejtermékek, amelyeket rendelni lehet (s amelyeket egyébként a Bertis üzletekben is megtalálnak), illetve a szövetkezőket is külön-külön bemutatja a honlap.
Ahogy Bakó Zoltán, a Meotis tulajdonosa elmondta, ennek az értékesítésnek elsősorban a fogyasztó a nyertese, olyanformán, hogy frissen kapja meg a termékeket, a helyi termelőknél pedig ottmarad az üzletek által inkasszált haszon, amelyből aztán fejleszthetnek is. A Meotis egy héten egyszer eddig is kiszállított a megrendelőknek termékeiből, szállítási díjat nem számoltak fel, és nem lesz a webáruházban sem, bár csak Szentgyörgyön viszik házhoz a termékeket.
A Téglás panzió tulajdonosa is örömét fejezte ki, hogy a nála megszálló vendégeknek ezután a tejtermékeket is felkínálhatja, azok egyébként a menübe is be vannak építve, de nagyon sok bukaresti, magyarországi turista már jó előre leadja a rendelést, hogy helyi termékekből ennyit és ennyit szeretne hazavinni.
Héjja Szabolcs marketingszakember az online értékesítésben rejlő lehetőségeket mutatta be, valamint a piacot uraló trendeket. Előadásából kitűnt, az utóbbi három évben meredeken nőtt az online boltok száma. Romániában is dinamikusan fejlődő ágazat az e-kereskedelem. 2015-ben 4000 aktív webbolt volt, 2017-ben 7000, 2018-ban 14 ezer.