Tanulmány: nem halálosabb, de fertőzőbb a brit vírusvariáns
Nem halálosabb, de fertőzőbb a koronavírus Nagy-Britanniában felfedezett variánsa ké...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A NASA és az amerikai Nemzeti Óceán‑ és Légkörkutatási Hivatal kutatói a közelmúltban megállapították, hogy a 25. napciklus 2019 decemberében vette kezdetét.
Egy-egy ilyen ciklus során csillagunk aktivitása folyamatosan alakul, egy szoláris maximumot, illetve minimumot is elér.
A naptevékenység változásaiból a hétköznapi ember keveset érzékel, a szakértők azonban a csillagot tanulmányozva képesek nyomon követni az aktivitás alakulását. Az új ciklus megindulásáról az árulkodik, hogy néhány parányi napfolt jelent meg az objektum felszínén.
Bár a kutatók régóta gyűjtik az adatokat a napciklusokról, még mindig nem tudni, hogy pontosan milyen folyamatok is irányítják. Annyi bizonyos, hogy a naptevékenységet a mágneses mező szabályozza. A napciklusok vizsgálata nagyban hozzájárul az űridőjárás alaposabb megértéséhez, utóbbi felmérése pedig azért fontos, mert a szélsőséges naptevékenység akár fenyegetést is jelenthet a Föld körül keringő műholdakra.
(24.hu)