Mesterséges szaruhártyával lát a 10 éve vak férfi
Egy vaknak nyilvánított ember 10 év után visszanyerte látását az első sikeres mester...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A WIBattack névre keresztelt metódussal az elkövetők nem csak a mobil helyét követhetik, de át is vehetik az irányítást főbb funkciói felett. A szakértők elmondása szerint a támadás magába a SIM-kártyába épített, kevésbé ismert alkalmazás, a Wireless Internet Browser (WIB) adta lehetőségekkel él vissza.
A támadóknak elég mindössze egy SMS-t küldeniük a célpont készülékére ahhoz, hogy utasításokat adjanak a SIM-kártyának. Sikeres támadás után lekérhetik a helyadatokat, SMS-t küldhetnek, hívást kezdeményezhetnek az eszközről, átirányíthatják a böngészőt adathalász oldalakra. A WIBattack jeleire még 2015-ben figyeltek fel a szakértők, de eddig még nem hozták nyilvánosságra a létezését.
A Ginno Security szerint több százmillió mobil van kitéve veszélynek, bár más biztonsági szakértők kisebbnek ítélik meg az áldozatok körét.
Szeptemberben már egy másik, hasonló elven működő sebezhetőséget is feltártak az AdaptiveMobile Security kutatói, amit Simjacker névre kereszteltek, és több mint 30 ország felhasználóit érinti, összesen több mint egymilliárd készüléket. Az eddigi vizsgálatok alapján ezzel ténylegesen is visszaélt egy privát vállalat, akik vélhetően kormányzati megbízásból kémkedtek politikai szereplők és újságírók után. Ez esetben is egy SIM-be épített, S@T Browser nevű programon keresztül férkőzhettek be a rosszakarók a készülékre.
A jó hír, hogy a WIBattack-kal kapcsolatban ilyenről még nem tudnak egyelőre, a rossz pedig, hogy a végfelhasználók maguk nem nagyon tudnak védekezni. Egyedül annyit tudnak tenni, hogy a SIM-kártyákat lecserélik a fent említett beépített szoftvereket nem tartalmazó változatra.
(24.hu)