Csaknem 5500 éves lehet a világ legöregebb fája
Egy chilei tudós szerint csaknem 5500 éves lehet a világ legöregebb fája, a Dédnagya...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A röntgen egyszerűsége és olcsósága miatt még ma is az ember- és állatorvos-tudomány leggyakrabban alkalmazott képalkotó eljárása. Nem csoda, hogy a világ legnagyobb állatkertjeiben is naponta alkalmazzák a lakók vizsgálatakor. Mégis különleges alkalomnak számít, amikor e felvételeket a külvilággal is megosztják.
“Rendkívül sokat megtudhatunk az állatok egészségi állapotáról a röntgenfelvételek segítségével, a csontozatuk erősségétől a szívük működéséig” – nyilatkozta a BBC-nek a Londoni Állatkert egyik állatorvosi nővére, Heather Macintosh.
“A legtöbb ember felismeri az emberi szervezetről készített röntgenfelvételeket, de talán még sohasem látták ily módon a tatuk páncélját, vagy a nagyfejű teknős hosszú farkának csontjai” – folytatta Macintosh.
“A kedvenc röntgenfelvételeim egyértelműen a kígyókról készültek. Míg az embernek 33 csigolyája van, addig a kígyóknak 200-400 is lehet, ezért olyan hajlékonyak. Lenyűgöző látni őket a képernyőn.”
(Index)