Népvándorlás kori, vélhetően hun uralom alatt élt vezér sírját tárták fel Romániában
Több mint száz aranytárggyal és a lova fejével együtt eltemetett népvándorlás kori, ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A nagy tisztelet övezte hüllő a hagyomány szerint a királyság harmadik vezetője, az 1770-től 1797-ig uralkodó Isan Okumoyede idején került a palotába, és ha valós az életkora, már akkor 100 éves kellett legyen. Állítólag a király hozta magával egy „sikeres expedícióról”.
Ha valós az életkora, az Öreg 18 ogbomosói királyt élt túl.
A BBC által megkérdezett brit hüllőszakértők képtelenségnek tartják, hogy a teknős 344 évig élt volna. Tim Skelton, a bristoli állatkert hüllőgondozója szerint óriásteknősök akár 200 évig is élhetnek, de csak egészen kivételesen, és a nigériai állat nem is óriásteknős, más teknősfajok pedig 70-80, legfeljebb 100 évig élnek. John Wilkinson hivatásos herpetológus is osztja véleményét.
Az állítólagos nigériai matuzsálem a fotókból ítélve sarkantyús teknős lehet, amely Afrika legnagyobb szárazföldi teknősfaja.
A brit szakértők szerint arról lehet szó, hogy a palota mindenkori teknősét halála után egy másikkal pótolták.
Bárhogy is legyen, Alagbának gyógyító erőt és jövendőmondó képességet tulajdonítottak, és az állat messze földről vonzotta a látogatókat. A BBC értesülése szerint a palota személyzetéből legalább ketten gondoskodtak a vén teknős szükségleteinek kielégítéséről, bár túl sok dolguk nem lehetett, mert havonta csak kétszer evett.
A hivatalban lévő ogbomosói király közölte, hogy a teknőst megőrzik a jövőnek turisztikai és történelmi okokból.
A világ bizonyítottan legöregebb állata egy Jonathan nevű 187 éves óriásteknős, amely Szent Ilona szigetén él.
(MTI)