Értékes pontok hazai pályán

Értékes pontok hazai pályán Sport

A Kézdivásárhelyi SE 1–0-ra nyert a harmadosztályos pontvadászat alsóházi rájátszásának pénteki játéknapján, a felsőházban érdekelt Sepsi OSK II. ellenben ugyanilyen arányú vereséget szenvedett az éllovas Székelyudvarhelyi FC-től.

A jobb játékerőt képviselő székelyudvarhelyi együttes hamar magához ragadta a kezdeményezést Sepsiszentgyörgyön, viszont Vasile Petra pontatlan volt, majd Botorok János közeli lehetőségét Gedő Hunor bravúrral hárította. Az első félidőben a sepsiszentgyörgyi csapat csak egyszer veszélyeztetett, ám Nistor Ákos lövését Albert Hunor könnyedén védte. A folytatásban a mezőnyben zajlott a küzdelem, majd a 40. percben vezetést szereztek a vendégek, Mihai Savin előkészítése után Antal Barna a hosszú felsőbe továbbított (0–1). Szünet után magasabb fokozatra kapcsolt Andrási Alexandru együttese, a 48. percben egyenlíthettek volna, azonban Iustin Grigore próbálkozását védte a vendégkapus, a kipattanót pedig sem Vlad Toma, sem Andrei Șerban nem tudta gólra váltani. Ezt követően a házigazdák emberhátrányba kerültek, az 52. percben Robert David utolsó védőként szabálytalankodott, ezért piros lapot kapott. Ezt igyekeztek kihasználni a vendégek, azonban a sepsiszentgyörgyi hálóőr remek védéseivel megakadályozta ezt. A 72. percben a védőket lehagyó Sánta Tamás egyenlíthetett volna, lövése viszont a kapufáról pattant vissza. A hajrában a háromszéki kapus háromszor is nagyot hárított, a vendégek viszont így is három ponttal távoztak, és készülhetnek a másodosztályos szereplésért kiírt osztályozóra.

1. Liga, felsőházi rájátszás, 4. forduló: Sepsi OSK II.–Székelyudvarhelyi FC 0–1 (0–1). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Lucian Diaconu (Jászvásár).

Sepsi OSK II.: Gedő – Popa, Sütő, David, Veres, Máthis, Rența (Grigore, 46.), Kocsis (Sánta, 65.), Toma (Pál, 65.), Nistor (Maftei, 55.), Șerban (Becze, 75.). Edző: Andrási Alexandru. Székelyudvarhely: Albert – Kilyén, Berkeczi (Marucza, 62.), Merdariu, Criștiu, Savin (Bobea, 79.), Guță (Bálint, 79.), Simó (Manole, 62.), Petra, Antal, Botorok (Nisipeanu, 46.). Edző: Mihai Ianc. Gólszerző: Antal (40.). Sárga lap: Veres (15.), Nistor (25.), Pál (80.), illetve Petra (51.), Antal (64.), Manole (64.), Guță (75.). Piros lap: David (52.).

A csoport másik meccsén: Barcarozsnyói Olimpic – FC Pucioasa 0–1. Az állás: 1. Székelyudvarhelyi FC 53 ponttal, 2 FC Pucioasa 46, 3. Barcarozsnyó 32, 4. OSK II. 29.

Jó mérkőzést játszott hazai pályán a KSE, végig szervezetten futballoztak a kék-fehérek, azonban az első félidőben ez még nem hozta meg az áttörést, pedig már ekkor is volt két-három gólszerzési lehetőségük. Pakucs és Bandi meccs eleji próbálkozását könnyedén fogta a vendégkapus, míg a 40. percben Gáll éles szögből leadott lövésénél már jobban ki kellett nyújtóznia Agărbiceanunak. Két perccel később a másik oldalon Bunduc is bemutatott egy bravúros védést, a mindenkit lehagyó Goiával szemben parádézott a rutinos brassói hálóőr. Szünet előtt Tankó lesgólt szerzett, de a kiváló védő a második félidőben is folytatta az ellenfél kapujának rohamozását, távoli lövése a kapusban akadt el, majd Pakucs fejese tévesztett célt. Bunduc újabb látványos védését követően, az 57. percben a baloldalon meglódult Gáll Attila jól irányzott lövését szögletre mentette Agărbiceanu, a pontrúgást követően a csereként beállt Gazda József bólintott hálóba, és állította be a végeredményt. A KSE végig kézben tartotta a mérkőzést, és szervezett játékkal, megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

1. Liga, alsóházi rájátszás, 4. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Hermannstadt II. 1–0 (0–0). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Roman Cosmin (Jászvásár). KSE: Bunduc – Dobozi, Tankó, Locotuș, Fábián, Gáll (Damian, 63.), Albu N. (Barbócz, 69.), Pakucs, Gajdó (Szőcs, 63.), Bandi (Todor, 88.), Sánta (Gazda, 46.). Edző: Vasile Gherghe. Hermannstadt II.: Agărbiceanu – Hurbean (Iordache, 57., Marian, 71.), Albu A., Jica, Negrea, Niță, Manzu, Iaru, Sulea, Badea, Goia (Lăzăroiu, 82.). Edző: Zotincă Dorin. Sárga lap: Locotuș (26.), Tankó (27.), Bunduc (48.), Gazda (62.), illetve Manzu (72.). Gólszerző: Gazda (58.).

További eredmények: Brassói SR – Brassói Kids Tâmpa 2–1, CS Blejoi – CSO Plopeni 5–1. A rangsor: 1. Blejoi 32 ponttal, 2 Kézdivásárhelyi SE 29, 3. Plopeni 24, 4. Brassói SR 23, 5. Hermannstadt II. 23, 6. Kids Tâmpa 14.