A települések fejlesztésére fordíthatják a gyógyvizek kitermelési illetékének 80 százalékát
A terápiás célokra használt gyógyvizek kitermelése után járó illetékek 80 százaléka ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A keddi akció keretében 160 helyszínen tartanak házkutatást Romániában és Ausztriában, többek között közintézmények székhelyén és közalkalmazottak lakhelyén is – közölte a Román Rendőrség.
A tájékoztatás értelmében mintegy harminc személyt kísérnek be kihallgatásra.
A gyanú szerint a bűnbanda tagjai 2017-től több mint 150 fiktív céget hoztak létre, amelyek révén jogtalanul európai uniós alapokhoz jutottak, illetve a hazai költségvetésből származó támogatásokban részesültek. Többnyire a vállalatok tevékenységéhez szükséges különféle gépek, felszerelések, javak vásárlására igényeltek támogatást, amelyhez ugyancsak általuk ellenőrzött, a valóságban semmiféle tevékenységet nem folytató cégek állították ki a beszerzést igazoló, többnyire hamis iratokat.
Az esetek többségében a beszerzettként feltüntetett gépeket/javakat valójában nem vásárolták meg, vagy ugyanazokat a gépeket/javakat több projektben is használták, például a sorozatszámuk vagy színük megváltoztatásával.
A jogtalanul megszerzett pénzt rendszerint bankautomatákból vették fel a bűnbanda vezetőihez közel álló személyek, majd más magán- vagy jogi személyek használták fel az összegeket különféle javak és szolgáltatások megvásárlására.
Az eddigi becslések szerint a bűnbanda által okozott kár értéke meghaladja az 5 millió eurót.
(Agerpres)