A települések fejlesztésére fordíthatják a gyógyvizek kitermelési illetékének 80 százalékát
A terápiás célokra használt gyógyvizek kitermelése után járó illetékek 80 százaléka ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Agerpres hírügynökségnek szerdán küldött közlemény szerint az ombudsman hivatalból kivizsgálást indított ebben az ügyben.
Raed Arafat hétfő este jelentette be, hogy a koronavírusos megbetegedések növekvő száma miatt rendeletet adnak ki, amely alapján felfüggesztik harminc napra a nem sürgősségi esetnek minősülő kórházi beutalásokat, műtéti beavatkozásokat, kezeléseket és vizsgálatokat.
„Bár megértjük a járványhelyzet súlyosságát, felhívjuk a figyelmet, hogy nem lehet korlátozni az állampolgároknak az állami egészségügyi intézmények által nyújtott ellátáshoz való jogát, mivel ezzel arra kényszerítjük őket, hogy magán egészségügyi intézményekhez forduljanak. Ez diszkriminációhoz vezethet, ami elfogadhatatlan” – üzente a Nép Ügyvédje.
Az ombudsman szerint alkotmányellenes és törvénybe ütköző, ha az intézkedést, amely korlátozza a személyek egészségügyi ellátáshoz való jogát, egy olyan rendelettel vezetik be, amelyet egy jogi személyiséggel nem rendelkező közigazgatási szerv (katasztrófavédelmi főigazgatóság) vagy az egészségügyi miniszter ad ki.
Az alkotmány világosan leszögezi, hogy a fenti korlátozást csak és kizárólag törvényi úton lehet bevezetni, és több alkotmánybírósági döntés is született már erre vonatkozóan – figyelmeztet a Nép Ügyvédje, emlékeztetve ugyanakkor, hogy már 2020 áprilisában is fölhívta a figyelmet a kórházi műtétek elhalasztása miatt fellépő problémákra.
(Agerpres)