A parlament előtt tüntetnek az Egészségügyi Szolidaritás szakszervezeti szövetség képviselői
Az Egészségügyi Szolidaritás szakszervezeti szövetség tagjai hétfőn és kedden a parl...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Hétfőn tartották annak a pernek az utolsó tárgyalását, amelyben első fokon 3 év és 6 hónap szabadságvesztésre ítélték Liviu Dragneát a Teleorman megyei gyermekvédelmi igazgatóságnál (DGASPC) történt fiktív alkalmazások miatt.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) ügyésze szigorúbb büntetést kért hétfőn a bíráktól, továbbá azt, hogy közhivatalnok által elkövetett közokirat-hamisításra való felbujtás miatt is ítéljék el a PSD-elnököt. Alapfokon e vád alól felmentették Dragneát.
Liviu Dragnea nem volt jelen kedden a tárgyalóteremben. Ügyvédei, Flavia Teodosiu és Marian Nazat, a tárgyalás halasztását kérték egy június 5-e utáni időpontra, arra hivatkozva, hogy – amint az hétfőn kiderült – ekkor dönt az alkotmánybíróság arról a beadványról, amelyben Florin Iordache képviselőházi elnök a parlament és a legfelsőbb bíróság közti alkotmányos konfliktus megállapítását kérte a korrupciós ügyeket tárgyaló háromtagú bírói tanácsok kapcsán.
A bírák elutasították a halasztásra vonatkozó kérelmeket, majd a védő- és a vádbeszédek után közölték, hogy május 27-én hirdetnek jogerős ítéletet az ügyben.
A PSD-elnököt első fokon három év és hat hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték a Teleorman megyei DGASPC-vel kapcsolatos ügyben, hivatali visszaélésre való felbujtás miatt. Az ítélet ellen mind a DNA, mind a vádlottak fellebbezést nyújtottak be, és a per még 2018 szeptemberében fellebbviteli szakaszba került, a legfelsőbb bíróság öttagú bírói tanácsai körüli viták miatt azonban több alkalommal is halasztották a tárgyalást.
A PSD és a képviselőház elnökét azért állították bíróság elé, mert 2006 és 2013 között, amikor a Teleorman megyei tanács, illetve a PSD megyei elnöke volt, állítólag az ő közbenjárására a megyei tanács költségvetéséből fizettek két olyan alkalmazottat, akik valójában nem a gyermekvédelmi igazgatóságnál, hanem a párt megyei szervezeténél dolgoztak.
Teljes mértékben ártatlan, és nem aggódik a május 27-én meghozandó jogerős bírói ítélet miatt, amely a fiktív alkalmazások ügyében folyó perét zárja le – jelentette ki kedden Liviu Dragnea, a Szociáldemokrata Párt elnöke.
“Már régóta nem aggódom. Teljesen ártatlan vagyok. Hogy mit dönt a bíróság, azt majd meglátjuk” – nyilatkozta Dragnea az Adevărul Live-nak.
Hozzátette: a legfelsőbb bíróságnak bizonyítékokra kell alapoznia ítéletét, ilyen bizonyítékok viszont nem léteznek.
(Agerpres)