Kelemen: a PNL – PSD csatározásának része volt Iohannis “jónapotozása”
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) közötti "politikai c...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A bukaresti sajtó által adóamnesztiaként emlegetett rendeletet szerdán fogadta el a kabinet.
Az intézkedés értelmében az adósok – cégek vagy magánszemélyek – fél éven belül átütemezési tervet nyújthatnak be a területileg illetékes adóhatósághoz, amelynek részeként kezdeményezhetik az adóhátralék értékpapírokká konvertálását, vagy átadhatnak az adósság fejében tulajdonukban lévő ingatlanokat is. Az adóhátralékot legfeljebb tíz évre lehet átütemezni, az adóhatóság pedig – bizonyos feltételek teljesítése esetén – el is engedheti az adósság 30-tól 50 százalékig terjedő hányadának befizetését.
A könnyítések elnyerésének egyik feltétele, hogy az adós december 15-ig befizesse a folyó évre esedékes adóterheit, az átütemezés első évében is naprakészen fizessen adót, a második évtől kezdődően pedig a hátralékból is törleszteni kezdjen. Azok az adóalanyok számíthatnak adóhátralékuk 30-50 százalékának elengedésére, amelyek még idén törlesztik annak 5-15 százalékát.
A Mediafax hírügynökség által közölt adatok szerint a kormány intézkedése 312 ezer adóalanyt érint, amelyek 33 milliárd 724 millió lejes adótartozást halmoztak fel.
Romániában legutóbb 2015-ben hirdetett a kormány “adóamnesztiát”, akkor szintén a büntetőkamatok elengedésével próbálták ösztönzi, hogy minél több cég és magánszemély fizesse be maradéktalanul az adóját.
A kormány szerdai ülésén jóváhagyott egy mechanizmust, amellyel 2.700 vállalat pénzügyi újjászervezése valósulhat meg – jelentette be a kabinet ülését követően Eugen Teodorovici pénzügyminiszter.
“Ez nem adóamnesztia, ahogyan az a sajtóban sokfele megjelent. Pénzügyi szerkezetátalakításról beszélünk, amely része egy gazdasági környezettel kapcsolatos intézkedéscsomagnak” – szögezte le Teodorovici.
Közölte: az intézkedést nem az állami költségvetési források kiürülése miatt hozták, hanem az üzleti szereplőkkel és a nemzetközi intézményekkel folytatott párbeszéd eredményeként.
“Önök nagyon jól tudják, hogy a cégek adósságai mintegy 30 milliárd lejre rúgnak, ezért kötelesek vagyunk intézkedéseket foganatosítani, hogy ezen összegek legalább egy része befolyjon az állami kincstárba” – magyarázta a pénzügyminiszter.
Elmondása értelmében az eljárást két kategóriára alkalmazzák: azon adófizetőkre, akik egymillió lejnél nagyobb adósságot halmoztak fel, és azokra, akik ennél kevesebbet.
Kimutatása szerint 2.700 olyan cég van, amelyek által felhalmozott adósság egyenként meghaladja az egymillió lejt.
“Az intézkedés 255 ezer munkahelyet menthet meg, ami azt jelenti, hogy mintegy egymillió család életére lehet pozitív hatással” – állítja a miniszter.
Kiemelte, hogy az intézkedés mintegy 1.800 közintézményt is érint.
(MTI)