Hétfőtől 30 százalékos kapacitással működhetnek a bukaresti éttermek, kávézók, színházak, mozik
Lazító intézkedéseket vezetnek be hétfőtől Bukarestben, miután 3 alá csökkent az elm...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az IGSU statisztikái értelmében az ilyen tűzeseteket 33 százalékban a meghibásodott vagy ki nem takarított kémények okozták, 22 százalékban a meghibásodott vagy improvizált villamos berendezések, 13 százalékban a fűtőeszközök, 12 százalékban pedig a dohányzás és nyílt láng használata.
A legtöbb esetben a figyelmetlenség és gondatlanság idézi elő a lakástüzet – jegyzi meg a főfelügyelőség.
A közlemény rámutat, 2012 óta az IGSU az E-ON vállalattal partnerségben több tájékoztató és tudatosító kampányt folytatott arról, hogy milyen veszélyeknek és kockázatoknak teszik ki magukat az állampolgárok az energiaforrások nem megfelelő használata esetén, 2016-ban pedig közös kampány keretében hívták fel a figyelmet a lakásokba telepíthető tűzjelző berendezések fontosságára.
Az IGSU és az E-ON közös akcióiban több mint 5,8 millió személy vett részt, ezek mintegy fele gyerek volt – mutat még rá a közlemény.
(Agerpres)