Felhívás!

Engedélyezhetik a nyári vakáció ideje alatt a bölcsődék működését, csökkentett létszámmal

Engedélyezhetik a nyári vakáció ideje alatt a bölcsődék működését, csökkentett létszámmal Románia

Kilátásba helyezte szerda este a munkaügyi miniszter, hogy engedélyezhetik a nyári vakáció ideje alatt a bölcsődék működését és az iskola utáni (after-school típusú) foglalkozásokat, de csökkentett létszámmal.

Violeta Alexandru azt mondta, még nem született döntés a gyermekes szülők helyzetével kapcsolatban, de valószínűleg meghosszabbítják a tanévzárásig, azaz június 12-éig annak az intézkedésnek a hatályát, miszerint az iskolai oktatás szüneteltetésének idején a 12 éven aluli gyerekükre felügyelő szülők megkapják fizetésük 75 százalékát.

A tárcavezető rámutatott, a nagyobb kihívást a kisebb gyerekek felügyeletének megoldása jelenti a nyári vakáció idején. Mint mondta, az ezzel kapcsolatos lehetőségeket is fontolgatják, de erről sem született még végső döntés. Mérlegelik többek között, hogy támogatást nyújtsanak bébiszitter alkalmazására vagy engedélyezzék a bölcsődék, iskola utáni foglalkozások újraindítását, de csökkentett létszámmal és szigorú óvintézkedések betartásával – magyarázta.

(Agerpres)

Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.

Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2020. április 30., 14:57
    ÉRTÉKELÉS: 0

    Ez a fizetes 75% – a sehogy nem jol van megfogalmazva! Nem a fizetesuk 75%-at kapjak hanem az atlagber 75%-at es ez egyaltalan nem midegy !

    • User
      Dátum: 2020. április 30., 15:39
      ÉRTÉKELÉS: 0

      Tévedés, minden napra a napi fizetés 75%-át kapják, de nem többet, mint az átlag bruttó bér 75%-a.

      “Art. 3. − (1) Indemnizația pentru fiecare zi liberă se plăteşte din
      capitolul aferent cheltuielilor de personal din bugetul de venituri și
      cheltuieli al angajatorului și este în cuantum de 75% din salariul
      corespunzător unei zile lucrătoare, dar nu mai mult de corespondentul pe
      zi a 75% din câștigul salarial mediu brut utilizat la fundamentarea
      bugetului asigurărilor sociale de stat. ”

      A.