Uniós pénzeket érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnbandát lepleztek le Temes megyében
Európai uniós és hazai alapokat érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnband...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Violeta Niculescu, az ombudsmani hivatal családjogi, valamint fiatalokkal, nyugdíjasokkal és fogyatékos személyekkel foglalkozó szakértője arról számolt be, hogy a megvizsgált pszichiátriai kórházakban a túlzsúfoltság bizonyult az egyik fő problémának, de gondot okoz a személyzethiány is.
A jelentés arra is rávilágít, hogy sok helyen törvénytelen módszereket alkalmaznak az ápoltak mozgásban való korlátozására, a lakhatási körülmények pedig számos esetben a minimális követelményeknek sem felelnek meg. Gondot okoz az is, hogy sok esetben a páciensek indokolatlanul hosszú időt töltenek az intézményben, mert család vagy más, intézményes alternatíva hiányában nincs hova kiutalni őket.
A mentális egészségre vonatkozó jogszabályok nem rendelkeznek külön a pszichiátriai intézményekről és a biztonsági intézkedésekről, és nem is kezeli külön ezek költségeit, a személyzet nem elegendő, az egészségügyi minisztériumnak nincs arra vonatkozó rendelkezése, hogy mely pszichiátriai kórházak jogosultak a páciens hozzájárulása nélküli beutalásokat végezni, nincsenek egységes támpontok alapján kidolgozott eszközök a pszichiátriai beteg erőszakosságának vagy társadalmi veszélyességének megállapítására – mutat rá a jelentés.
A nép ügyvédje több ajánlást megfogalmazott a helyzet javítása érdekében. Ezek között szerepel például, hogy a büntetőjog hatásköre alá eső pszichiátriai betegeket az egészségügyi minisztérium, illetve a belügyminisztérium struktúráinak közös alakulatai ügyeljék fel a kórházon kívül (például a tárgyalóterembe vezető úton) ; a személyzet képzésben részesüljön az emberi méltóság tiszteletben tartására, illetve a veszélyes helyzetek kezelésére; az orvosi, illetve ápolói személyzet pedig védelemben részesüljön, amikor olyan beteget lát el, aki kárt tehet testi épségében.
Az ombudsman szerint ugyanakkor külön fejezetekre kell választani a pszichiátriai intézményrendszerre, illetve a biztonsági intézkedésekre vonatkozó jogszabályokat.
Renate Weber, a nép ügyvédje úgy nyilatkozott: külön összegekkel kellene támogatni a pszichiátriai intézetek gondozottjai, illetve alkalmazottjai méltóságának megőrzését célzó intézkedéseket.
(Agerpres)