Kozmetikumok állatkísérletek nélkül
Manapság egyre nagyobb igény mutatkozik meg a vásárlók oldaláról, hogy olyan kozmeti...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Igaz a járványhelyzet elején is többször került történelmi mélypontra a lej értéke az európai valutához képest, az euró árfolyama túllépte a 4,8 lejes küszöböt. Elemzők szerint a lej euróhoz képesti gyengülésének több oka is volt: a nemzetközi instabilitás, a régiós országok nemzeti valutáinak értékcsökkenése, amely egy idő óta már gyakorlatilag trenddé vált. Bár a jelenséghez hozzájárult a politikai instabilitása is, ami elriasztja a külföldi befektetőket Romániától. Ám a lej értékvesztését legfőképpen a romániai gazdasági egyensúly felborulása okozta. A román infláció nagyobb, mint az eurózóna államaiban, ami megint csak természetszerűen a lej gyengülését eredményezi.
A járványhelyzet kezdetén a piacokon – így a devizapiacon is – elkezdődtek a befektetői tőke mentések, így a kockázatos feltörekvő piaci devizáktól menekültek a befektetők ismét. Ez pedig a régió devizáira, a megszokott módon, negatívan hatott és sokat vesztettek az értékükből.
A lej árfolyama a március elejei 4,8-as szintről március 18-re, 4,86 feletti szintre ugrott (+3%) az euróval szemben a deviza, majd április elejére kissé korrigált és visszatért 4,83 köré. Az április végén a 4,84-ről kezdődő erősödést május 6.-án zárta, ahonnan újabb gyengülő pályán újra a 4,84-es szintig kúszott. Az emelkedés mérték mérséklődött de a trend továbbra is gyengülő pályát mutat.
Az amerikai dollárhoz képest április eleje óta 4,4 körüli sávban ingadozik az lej árfolyama. Jelenleg egy svájci frank pedig 4,5687 lejbe kerül.
A lej értékvesztése természetesen jelentősen kihat a lakosságra is, mivel megnöveli a megélhetési költségeket. Emelkednek a kamatokat, nőnek az ingatlan árak, több lesz a bérleti díj, az élelmiszerek és az import termékek árai is megnövekednek.
A lej-euró árfolyam viszonyítási alap számítást korlátozó, tervezett törvényi változások hosszú távon növelhetik a lej iráni bizalmat.