Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Emberek millióit fenyegeti az éhínség világszerte

Emberek millióit fenyegeti az éhínség világszerte Külföld

Emberek millióit fenyegeti éhínség a koronavírus-járvány, a kedvezőtlen időjárás és a helyi konfliktusok miatt, az ENSZ Világélelmezési Programjának (WFP) kis híján ötmilliárd amerikai dollárnyi támogatásra van szüksége ahhoz, hogy folytathassa programjait – derül ki a szervezet hétfői bejelentéséből.

Hirdetés
Hirdetés

„A koronavírus elleni harc színtere a világ gazdagabb feléből a szegényebb térségekbe került át, és az oltás megérkezéséig a káosz elleni legjobb védekezés az élelem” – jelentette ki David Beasley, a WFP főigazgatója.

Beasley hangsúlyozta, hogy ha az emberek nem jutnak elegendő ételhez, világszerte egyre többen vonulnak majd az utcákra, nő a feszültség és a migráció, súlyosbodhatnak a konfliktusok, az élelmiszerellátási gondok pedig vélhetően ott is megjelennek, ahol eddig nem.

Hozzátette, hogy a járvány kitörése óta 82 százalékkal nőtt az éhezők aránya abban a 83 országban, ahol a WFP jelen van, számuk az év végére elérheti akár a 270 milliót is. Ez a szám 2019-ben 97 millió volt.

Beasley leszögezte: a szervezet csaknem 138 millió ember élelmiszerellátásában szeretne segítséget nyújtani.

„A példátlan válság példátlan válaszokat követel” – hangsúlyozta, hozzátéve, hogy a WFP elsősorban készpénz és utalványok formájában segítené a városokban élő rászorulókat, akik a helyi piacokon vennék meg a szükséges árukat, így élénkítve a gazdaságot.

A WFP szerint a járvány hatásai legerősebben Latin-Amerikában érezhetők, a kontinensen a rászorulók száma csaknem a háromszorosára nőtt. Súlyos a helyzet az alacsony és közepes jövedelemmel rendelkező országok városaiban is, ahol sok ember a járvány következtében elvesztette munkáját.

Afrika nyugati és középső részén jelentősen, 135 százalékkal nőtt az éhezők száma, Dél-Afrikában pedig 90 százalékkal.

A szervezet emlékeztet arra, hogy noha a regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma folyamatosan nő, az élelmiszertartalékok a világ egyes helyein fogynak. A helyzetet nehezíti a rossz időjárás, egyebek közt a monszunok és a ciklonok, egyes térségekben – például Afrika keleti részén és Dél-Ázsiában – pedig a sáskajárás. A betakarítási munkákat olykor emellett helyi konfliktusok teszik lehetetlenné.

(MTI)

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük