Folytatódik a könyvgyűjtés
Eddig több mint 140 könyv gyűlt össze a megyeszékhelyi Bod Péter Megyei Könyvtár ált...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Maga a képzés megnevezése is nagyban árulkodik a tevékenységek sokszínűségéről: A zene, a képzőművészet és az irodalom mozgósító ereje és együttes hatása a tanulási, kognitív képességekre és a kreativitás fejlesztésére. Az irodalmi részt Kocsis Annamária szaktanfelügyelő irányította, a zenei képzésről Kovács István csíkszeredai tanító gondoskodott, nem kis sikerrel, a képzőművészetet illetően pedig Szabó Edit tanítónő ötletei, technikái és alkotásai kápráztatták el a résztvevőket.
Tény, hogy tulajdonképpen nem lehetett és nem lehet ezt így lebontani, elkülöníteni, hiszen a zene, a képzőművészet és az irodalom együttes hatásának ötvözete a legtermékenyebb módszerek egyike a pedagógus alkotómunkájának. Mert feladatunk, hogy ne csak eszközökkel, hanem a gyakorlatok, a sokféle lehetőség összeállításával fejlesszük a gyermek kreativitását. A hatékonyság érdekében módszertanilag és szakmailag is rendkívül felkészültnek kell lennünk, ismernünk kell azokat az eszközöket, képzőművészeti technikákat, amelyekkel elősegíthetjük a fejlődést az észleléstől a kreativitás fejlesztéséig – természetesen figyelembe véve a gyermek egyéni sajátosságait. A kreativitás fejlesztésében fontos szerepet játszik a műalkotásokkal való játékos munka, ami be is bizonyosodott a képzés ideje alatt is.
A pedagógusok remekeltek az alkotó tevékenységekben, énekeltek, verseltek, de ugyanakkor ki is kapcsolódtak, feltöltődtek.
Tudjuk, hogy az oktatás sikere a diákokon keresztül valósul meg. A diák sikeressége viszont a tanítói, tanári hozzáadott értéktől is függ. Legyünk házigazdái még sok ilyen eseménynek!
Fábián Veronika, alsó tagozatos tanár